Gaziantep’te, kıyısında piknik yaptıkları Fırat Nehri’nde boğulan 35 yaşındaki Zeki Zeybel ile oğulları 15 yaşındaki Bekir ile 14 yaşındaki Ramazan Zeybel’in cenazeleri, kılınan namazlarının ardından yan yana açılan mezarlarda toprağa verildi.

Fabrika işçisi Zeki Zeybel dün eşi İlhan ile çocukları Bekir, Ramazan ve Burak ile birlikte piknik için Yavuzeli İlçesi sınırlarındaki Rumkale’ye gitti.Fırat Nehri kıyısında piknik yapan ailenin fertlerinden Ramazan Zeybel, serinlemek için girdiği suda çırpınmaya başladı. Oğlunun çırpındığını gören baba Zeki ile ağabeyi Bekir nehre girerek Ramazan Zeybel’i kurtarmak istedi. Ancak, baba ve 2 oğlu kısa süre sonra gözden kayboldu. Çevredekilerle ihbar üzerine bölgeye gelen ekipler, baba ve 2 oğlunun cansız bedenini Sudan çıkardı. 3 ceset, otopsi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Ölümü ile yakınlarını yasa boğan baba ve 2 oğlunun cesedi, otopsilerinin tamamlanmasının ardından öğle saatlerinde ailesine teslim edildi. Zeki Zeybel ile oğulları Bekir ve Ramazan için öğle vakti Bahaiddin Nakipoğlu Cami’sinde cenaze töreni düzenlendi. Baba ve 2 oğlunun cenazesine katılanlar gözyaşı dökerken, eşi ve 2 oğlunu toprağa veren İlhan Zeybel, yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi. Zeki Zeybel ve 2 oğlunun cenazeleri, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta yan yana toprağa verildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here