Daha önce HDP’ye oy verdiğini açıklayan ve eleştirilere rağmen bunu yalanlamayan bir Ahmet Ümit. İşte bu Ahmet Ümit, geçen yıl Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Kitap Fuarı’nın onur konuğu idi. Şimdi de Özel Sanko Okulları’nın özel misafiri yine Ahmet Ümit.

78540-2dg

Türkiye’de, polisiye romanların en önde gelen isimlerinden biri olan Gaziantepli yazar Ahmet Ümit, Özel Sanko Okullarında öğrencilerle bir araya geldi.

Ümit, Abdulkadir Konukoğlu Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenen söyleşisine tüm yorgunluğunun, Gaziantep il sınırı yazısını gördüğü anda, yerini büyük bir mutluluğa bıraktığını söyleyerek başladı.

Okumanın, sözcüklerin, edebiyatın önemine vurgu yapan ve başarıya giden yolun çok okumaktan geçtiğini dile getiren Ümit, sözcüklerin büyük güce sahip olduğuna vurgu yaptı.

yazar-ahmet-umit-ozel-sanko-okullarinda

Ümit, “Bu sözcükler ‘yaratıcılık’ ile daha etkili hale gelir. ‘Dilimizi unutursanız hayatı unutursunuz. Hayatı anlayış biçiminiz dilinizdir.’ Türkçe doğru ve düzgün kullanılmalı” uyarısını yaptı.

Doğaçlama olarak anlattığı hikâyelerin sonunu öğrencilerin tamamlamasını isteyen Ümit, öğrencilerden gelen yanıtlardan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Ümit, “Şiir, öykü, roman okumazsanız bu dünyada eksik yaşamış olursunuz; edebiyattan uzak kalmayın” diyerek sözlerini tamamladı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, söyleşinin sonunda Ümit’e, günün anısına bakır işlemeli plaket takdim etti ve yazara “Beyoğlu’nun En Güzel Abisi” adlı romanında yer alan “Hayat, yaşadıklarımızdan çok hayal ettiklerimiz değil mi zaten?”  sözleri ve tüm hayallerin gerçekleşmesi dileğinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here