BU BİR MEMLEKET MESELESİ

BU BİR MEMLEKET MESELESİ

Ak Parti Gaziantep eski Milletvekili, AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mehmet Sarı, Anayasa değişikliğine yönelik yapılacak referandumdan güzel bir netice almayı hedeflediklerini söyledi.

 Sarı, bu davanın sadece Ak partililerin sahipleneceği bir olay olmadığını belirterek, “Bu bir memleket meselesi. Sadece Ak Parti değil, biz CHP’Lİ MHP’li, HDP’li kardeşlerimizi de bu çatı altında birleştirip güzel bir neticeyi almayı arzu ediyoruz” dedi.

MİTİNGE YOĞUNLAŞTIK

AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi olarak şu anda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’e gelişi, karşılanması ve mitingle ilgili çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Mehmet Sarı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Pazar günü hem belediyelerimizin, hem de kurum e kuruluşların yapmış olduğu yatırımların toplu bir şekilde açılışını yapacak” dedi.

25 ŞUBAT’TA START VERİLİYOR

Ayın 25’inde ise tüm Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı referandum sistemi çalışmaları başlayacak. Gaziantep’te bizde referanduma ilgili çalışmalarımızı o gün başlatacağz. Genel merkez startını verdikten sonra ayrıntıları belli olacak. Meteryaller ve söylemlerle ilgili söylem bütünlüğünün oluşturulması, sloganlar hepsi bir kurumsal kimlik çerçevesinde Türkiye’de aynı olacak. Böyle bir çalışma yapılacak. Yani referandumla ilgili çalışmalar önümüzdeki hafta netleşecek” diye konuştu.

GAZİANTEP’TEN MESAJ VERECEK

Cumhurbaşkanı’nın startı Gaziantep’ten vermeyi arzu ettiğini dile getiren Sarı, “Çünkü Gaziantep’i önceki yıllarda da hep birinci derece önemli iller arasında değerlendirdiği için Gaziantep’ten gelip tüm Türkiye’ye bir mesaj verecek. Cumhurbaşkanı olarak startını Gaziantep’ten vereceğini tahmin ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Gazianteplilerle buluştuktan sonra buradan Adıyaman’a geçecek” dedi.

BU BİR GENEL VE YEREL SEÇİM DEĞİL

Ak Parti ailesinin bir bütün olduğunu ve dolayısıyla kırılan dökülen olmadığını belirten Sarı, “Ayrıca bu genel ve yerel bir seçim değil. Anayasa değişikliğine yönelik bir referandum çalışması. Bu dava sadece Ak Partililerin sahipleneceği bir olay değil, bu bir memleket meselesi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi tek devlet, tek millet, tek vatan için yapılacak. Biz çalışmalarımızla topyekün evet demenin yolunu arayacağız. Burada sadece Ak Parti değil, biz CHP’Lİ, MHP’li ve HDP’li kardeşlerimizi de tamamını bu çatı altında birleştirip güzel bir neticeyi almayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Meral KINACILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here