IMG_20160221_192102-305x300

Yaklaşık 5 yıldır2.5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapan Ülkemizin,üzerinde yeni bir tezgah sergileniyor.Bu güne kadar yaptığı yardım,sağlık ve eğitimle ilgili çalışmalarda takdire şayan çalışmalar yapan ülkemizi, bu seferde nüfusundan fazla Suriyeliyi barındıran, yıllardır bu insanlara (ensar kardeşliği) sergileyen Kilis üzerinden, Türkiye ye yeni bir mesaj vermek isteniyor.

Uluslararası güçler ve ataşehir escort, bu bölgelerdeki taşeron terör örgütleri vasıtasıyla, Türkiye yi Suriye savaşının içine çekmek için, bütün senaryoları devreye sokmaya çalışıyorlar. Diğer yandan da PKK ya yapılan operasyonların,hedefini saptırma gayretindeler.Huzursuzluğu diğer illerede sıçratarak, devlete topyekün bir mücadele alanı açmak isteniyor.

Kiliste; DAEŞ Terör örgütünün füze saldırıları sonucu,16 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.İl de vatandaşlar arsında ciddi tedirginlik yaşanmakta ,hatta provakatörlerin sansyonel haberler yayarak, vatandaşların Kilis’i terk etmeleri  istenmekte.Bu konuda  Devletin gerekli tedbirleri alarak,angajman kurallarını bir kenara bırakması ,Suriye sınırındaki DAEŞ terör örgütüne gerekli misillemeyi yapması ,bu saldırıların sınırın diğer tarafında durdurulması gerek. Kilisteki vatandaşlarımızın,bir an önce huzura kavuşması sağlanmalıdır.Akademik Eğitimciler Derneği olarak; bu tür saldırılara karşı insanımızın daha duyarlı olmasını, devletin vatandaşın yanında olduğunu,vatandaşların  güvenliğini sağlayarak göstermesini istiyoruz. AKADER olarak;Kilis halkına geçmiş olsun diyoruz. Gerekli önlemler alınarak,bir daha bu tür saldırıların yaşanmamasını diliyoruz.

                                                                                                  AKADER YÖNETİM KURULU ADINA

                                                                                                            Abdurrahman ÖRNEK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here