basvuru-basladi-1452433504-16301924609

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye’nin en büyük konut projelerinden birisine imza atacak olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin 50 bin konut projesi kapsamında TOKİ’nin ilk başta 3 bin başvuru alacağını kaydeden Fatma Şahin, ardından 7 bin konutunda planlamasının yapılacağını dile getirdi.

“YILDA 10 BİN KONUT ÜRETİLECEK”

Projenin planlaması sürecinde yılda 10 bin konutun yapılacağını anlatan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, projenin 5 yılda tamamlanacağını dile getirdi. Hafta sonu Gaziantep genelinde mahalleleri gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Şahin, Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Konut sorununun köklü şekilde çözüleceğine dikkat çeken Şahin, “Sadece 50 bin konutluk proje değil, belediyemiz mülkiyetinde yer alan tüm arazilerde kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerini başlatacağız. Konut sorununun tamamen ortadan kalkabilmesi için ben ve çalışma arkadaşlarım bilimsel zeminlerde çalışmalara imza atıyoruz” şeklinde konuştu. Beylerbeyi ve Geneyik Bölgelerinde yeni konut alanlarının oluşturulduğunu anlatan Şahin, kent genelinde 5 yıllık hizmet sürecinin sonunda konut sorununun önemli ölçüde çözüleceğine dikkat çekti.

“UMUTLAR YEŞERECEK”

Büyükşehir Belediyesi olarak 50 bin aileyi konut sahibi yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Fatma Şahin, TOKİ’nin başvuruları almaya başladığına dikkat çekti. İlk başta 3 bin başvurunun kabul edilmeye başlandığını belirten Şahin, “Türkiye’nin en büyük konut projelerinden bir tanesine imza atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gaziantep’te konut sıkıntısını çözecek ve dar gelirli ailelerimizin konut sahibi olacağı projenin ilk ayağı başladı. TOKİ başkanlığı ilk etapta 3 bin ailemizin konut müracaatını kabul edecek. Bu sırada 7 bin konutun da planlaması yapılmış olacak” diye konuştu. Konut başvurularının kısım kısım yapılacağına da dikkat çeken Şahin, “İlk etap başvurularının ardından başvurular etap etap alınmaya başlanacak. TOKİ ve belediyemiz başvurular hakkında kamuoyunu bilgilendirme açıklamaları yapacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here