xdedikoduya-paydos-toplantisi-haber-resim-png-pagespeed-ic-31l_iydbgnGaziantep ekonomisine yön veren sanayici ve işadamları, Gaziantep Organize Sanayi Sitesi toplantı salonunda toplayan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın; “Gaziantep hepimizin şehridir. Hepimiz bu gemide gidiyoruz. Bu gemi su aldığında, hem dünya hem Türkiye hemde Gaziantep yara alır. Bu nedenle böyle güzel bir şehri, ayakta tutmak için dedikodu ve söylenti ile değilde, hizmet yaparak başarıya ulaştırırız” dediği ileri sürüldü.
TOPLANTIYA KİMLER KATILDI?
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Deniz Köken’in çağrısı ile toplanan toplantıya, başta Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ak Parti Gaziantep Milletvekillerinden Nejt Koçer, Mehmet Erdoğan, Abdulkadir Yüksel, CHP Gaziantep Milletvekillerinden Akif Ekici ve Mehmet Gökdağ, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı AdilSani Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Küsbeoğlu  ve banka şube müdürleriyle sanayiciler katıldı.
DEDİKODUYA MEYDAN VERMEYİN ÇAĞRISI
Toplantıda başta Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya yaptığı konuşmada, “Gaziantep’in ekonomide Türkiye’nin lokomotifidir. 15 Temmuz’dan sonra bazı FETÖ’cular sanayimize sızmıştır. Bunların kim olduklarını biliyoruz. Ama her nedense bazı dedikodu üretim merkezleri sürekli olmayan şeyleri, olmuş gibi göstererek şehrin ekonomisine zarar veriyorlar. Onlara inanmayın, işinizi yapın ve onlarada inanmayın. Biz her zaman doğru ve dürüst çalışan sanayicimizin yanındayız. Kimsenin korkmasına gerek yoktur” dediği iddia edildi.

MİLLETVEKİLLERİNDEN ORTAK HAREKET
Toplantıya katılan hem AK Parti, hemde CHP Milletvekilleri, yaptıkları konuşmada Gaziantep ekonomisinin dedikodu ve söylentilerle batırılamayacağını söyleyerek, “Siz işinize bakın, biz her konuda yanınızdayız. Desteğimizde her zaman sizinle olacaktır” mesajı verdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here