91036647102.03.2016155230gaziantepgunes

AK Parti Genel Sekreteri Gül “Cumhurbaşkanlığı makamına yapılan hakaret ve saldırılar, Cumhurbaşkanımızın şahsında devlete ve millete karşı yapılmıştır. Milletimizin iradesini sindiremeyen bu anlayışı şiddetle kınıyoruz” dedi.

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, “Cumhurbaşkanlığı makamına yapılan hakaret ve saldırılar, Cumhurbaşkanımızın şahsında devlete ve millete karşı yapılmıştır. Milletimizin iradesini sindiremeyen bu anlayışı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Gül, AK Parti Gaziantep milletvekilleri ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, dün TBMM Genel Kurulunda yaşanan tartışmaları anımsatarak, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’ye tepki gösterdi.

Millete söyleyecek sözü kalmayan CHP mensuplarının Cumhurbaşkanı makamı üzerinden politika yürütmelerini kınadığını belirten Gül, Ekici’nin söz aldığı GAP ve Kalkınma Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşmadığını ifade etti.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve muhterem ailesine yönelik hakaretleri kendi hasta ruh halini yansıtmaktan öte bir anlam taşımamaktadır” diyen Gül, CHP’li Ekici’nin bölgedeki yatırımlar hakkında söyleyecek sözü olmadığını savundu.

Gül, “Bunların ülkeyle, milletle hiçbir alakası yok. Akif Ekici, hasta ruh haliyle şuursuzca sarf ettiği sözlerden sonra TBMM İçtüzüğü gereğince geçici olarak Genel Kurul’dan çıkarmayla cezalandırılmıştır. Kendisini savunmamıştır. Genel Kurul’dan, milletimizden, Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilememiştir. Bu ayıp ona yeter. CHP Grubu tarafından Genel Kurul’dan kaçırılmıştır. Ekici’nin şov tutumunu Gaziantep ve Türkiye kamuoyu çok iyi bilmektedir. Bu tavrı hemşehrilerimizi ve ve gazi şehrimizi incitmiştir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülke genelinde 21 milyon 871, Gaziantep’ten de 475 bin 535 oy aldığını hatırlatan Gül, Ekici’nin halkın oyuyla seçilen Cumhurbaşkanına yönelik sözlerini millete ve Gaziantep’e yapılmış hakaret saydıklarını bildirdi.

CHP’nin girdiği tüm seçimleri kaybettiğini, hakarete kalkıştıkları Cumhurbaşkanının halkın yüksek iradesiyle seçilmesini hala hazmedemediğini vurgulayan Gül, CHP’nin siyasi anlayışının milletin değerleri ve seçtikleriyle kavga etmekten ibaret olduğunun bir kez daha anlaşıldığını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here