kuran-kurslarina-yogun-ilgi-Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde Yaz Kur’an Kursları yoğun ilgi görüyor. Diyanet işleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca ‘’Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an-la Buluşalım’’ sloganıyla Yavuzeli ilçesinde 2 Kur’an Kursu ve 3 Cami’de başlayan kursa vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. İlçe merkezinde ve köylerde toplam 1200 civarında müracaat yapıldığı öğrenildi.
Yavuzeli Müftüsü Abdullah Yıldırım,  Yaz Kur’an Kursları ile ilgili yaptığı konuşmada, ”15 Hazirandan itibaren başlayan Yaz Kur’an Kursları kayıtlarımız Hacı Hasan Alaparmak, Merkez ve Hicret Camilerimizde başladı. İlk dersimiz bugün saat 09.00’da başladı. Öğrencilerle günde ortalama 09.00’da başlayıp 12.00’da sona erecek şekilde 3 saat ders işleyeceğiz. Kursa katılan öğrencilere Kur’an-ı Kerim, Elifba ve dinimizi öğrenelim kitabı hediye edilecek.

Öğrencilere ayrıca Kur’an-ı Kerim kitaplarını da ücretsiz olarak dağıttık. Yaz Kur’an Kurslarımız 9 hafta sürecek ve 28 Ağustos 2015 Cuma günü sona erecek. Öğrencilere kurs boyunca Kur’an-ı Kerim okumanın yanında itikat, ibadet, ahlak ve siyer dersleri de verilecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here