images-4

Gaziantep Demokrasi Meydanında, özgürlük nöbetinde bulunan Gazianteplilere kanaat önderi Muzaffer Ceylan’ın konuşması;

Allaha hamdolsun ki bu günleride bu toprakta gözlerini açmış siz, kardeşlerimizle birlikte hepimize yaşattı.

Devrimler vardır darbeler vardır, iki taraflı silahlıdır. İki taraftan da kanlar akar, ancak Gaziantep’te, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de…

Türkiye’nin her bir karış toprağında bu gerçekleşen darbenin sadece bir yönü silahlı, diğerleri göğüsleriyle siperlidir. Birileri silah sıkarken, diğerleri sabır, metanet, Rablerine tevekkül, köklerini tarihten almış bir imanla göğüslerini siper etmiş kan döktüler.

Bilmediler ki kan toprağa düştüğü zaman toprakta ki la ilahe illallah tohumunu yeşertti,
Bilemediler ki yeşeren la ilahe illallah bütün bir evrene adalet ve hak saçar. Bu adalet ve hakkın gölgesi altında barınamayacaklarını, hayat süremeyeceklerini tahmin edemediler.

Allah’a sonsuz hamd-u senalar olsun. Kalpler Allah’ın elindedir, sağa ve sola çeviren O’dur. Öyle bir gece yaşattı ki her birimizin kalbine aynı inancı, aynı kararlılığı, aynı yönü ve hedefi akıttı. İşte o akıttığı inançtır bizi buralara getiren, o akıttığı inançtır toprağa dökülen kanlarımızı imanla yeşerten, bu gün müreffeh bir hayatın kapısını açan o toprağa dökülen kan damlalarımızdır.

Biz şehadeti inancımızın zirvesi biliriz. Kökü la ilahe illallah ile yerde kendisini salıveren,

Gövdesi bedenin ve ruhun Allah’a teslimiyeti anlamında namazla, Allah’ın önünde el pençe divan duran,

Dalı budağı ise, zirvesi ve meyvesi ise cihad olan, şehadet olan böyle bir inancın temsilcileri olduğumuzu unuttular.

Biz inancımızı ilk insan ve atamız Hz. Adem’den aldık. Bizim tarihimiz 7-8 bin yıllık bir tarihtir. İşte o tarihin çocukları ve evlatları olarak bu gün tekrar bir dirilişe imza atıyoruz.

Ortadoğu’da 2. Dünya Savaşı’ndan sonra her bir islam ülkesini ve toplumunu sağmaya çalışan
BU CANAVARLARA karşı, bu toprakta ayağa kalkan, başını dikleştiren, inancını haykıran ve özgürlüğümüzü hatırlatan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında ,milletimiz büyük bir dirilişin başlangıcını, startını vermiştir.

Bu diriliş bu gün başladı ama bu bitiş değildir, başlangıçtır. Biz her güne yeni bir dirilişi, yeni bir yeşermeyi, yeni bir büyümeyi eklemek suretiyle aydınlık yarınlara emin, Allah’ına dayanan, nizamını islamdan O’nun indirdiği dinden alan bir inançla kararlılıkla yürüyeceğiz,Allah’ın izniyle.

Herhangi bir meşreb ayrımı olmaksızın yeter ki bu topraklarda gözünü açsın, her şey aslına rucü eder. Ve bizim aslımız
Hz. Adem’dir,
aslımız Hz,Nuh’tur,
aslımız Hz.İbrahim’dir ,Hz.Salih’tir, Hz Hud’tur, Hz.Şuayb’tır, Hz, İshak’tır… ve Muhammed ( aleyhimusselam)’dır.

Biz o asra rucü ettik ve o asıldan almış olduğumuz şevk ve aşk ile bugün burdayız. Allah’ın izniyle bizim için karanlıklar aydınlıktır. Biz hazzımızı ve şevkimizi, gücümüzü ve aşkımızı gecelerden alan insanlardanız. Bizim temellerimiz gecelerden atıldı. İşte bugünde o temellerin şahitleri olarak burdayız.

……

Bu kulluk nöbettir,
Bu kıyam nöbetidir,
Bu diriliş nöbetidir,
Bu özgürlük nöbetidir,
Bu müstekbirlere karşı zafer nöbetidir…
VatanBirlikle Korunur
#GururDuyTürkiye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here