baskan-fadiloglu-ogrencilerle-ucurtma-ucurdu

Yayıktaş İlkokulu tarafından düzenlenen 1. Geleneksel Uçurtma Şenliği’ne katılan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilerle birlikte uçurtma uçurdu. Heyecanlı dakikaların yaşandığı şenlikte öğrenciler, ip çekme ve çuval oyunlarıyla kıyasıya yarıştı.

ÇOCUKLAR DÜZENLENEN YARIŞMALARLA KIYASIYA MÜCADELE VERDİ

Yayıktaş İlkokulu tarafından düzenlenen 1. Geleneksel Uçurtma Şenliği’ne Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Yayıktaş İlkokulu Müdürü Mustafa Tanrıkulu, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program öğrencilerin ip çekme oyunuyla başladı. İpe asılan çocuklar kıyasıya mücadele verdi.

Program daha sonra, çuval oyunuyla devam etti. Kızlar ve erkeklerin beraber yarıştığı çuval oyununda, büyük başarı gösteren kızlar yarışmayı kazandı.

Çocukların heyecanla yarıştığı oyunlara ortak olan Başkan Fadıloğlu, daha sonra birlikte uçurtma uçurdu. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Öncelikle Yayıktaş İlkokulu Müdürüne ve öğretmenlerine böylesine güzel bir etkinliği düzenlediklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Çocuklara güzel bir etkinlik tertip etmişler. Bizlerde Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte onlara destek için buradayız. İnşallah bundan sonra bu etkinlik gelişerek devam eder. Bilindiği üzere bizde de artık köy şehir ayrımı kalmadı ve tüm mahallelerimiz eşit. Burada da bu etkinliğin olmasından dolayı ben tekrar tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

BU ETKİNLİĞİMİZİ HER YIL SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ

Yayıktaş İlkokulu Müdürü Mustafa Tanrıkulu, “Yayıktaş İlkokulu yöneticileri olarak, bugün Geleneksel Uçurtma Şenliğimizin ilkini düzenliyoruz. İnşallah bundan sonra da bu etkinliğimizi her yıl olarak sürdürmek istiyoruz. Öğrencilerimiz bugün düzenlenen yarışmalarla kıyasıya mücadele verdiler. Daha sonra uçurtma uçurdular. Sağ olsun Belediye Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu ve Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Yağcı bizleri yalnız bırakmadı. Onlara da vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here