Gaziantep’te Hangi Kamu Kurumlarında, Kimler Görevinden Alındı?

Gaziantep’te resmi kurumlarda görev yapanlara yönelik sürdürülen operasyonda açığa alınanlar belli oldu. Tapu, Gümrük, İstatistik ve Sağlık müdürlüklerinde görevden alınanlar şöyle:
 Gaziantep’te Hangi Kamu Kurumlarında, Kimler Görevinden Alındı?

İSTATİSTİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep’te faaliyet sürdüren Türkiye İstatistik Kurumu Gaziantep il müdürlüğünden Murat Aydın, Yusuf Demirel ve Halil Kaya isimli memurların görevden alındıkları öğrenildi.

TAPU VE KADASTRO BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Şahinbey Tapu Müdür yardımcısı Hüsamettin Durmuşoğlu ile Şehitkamil Tapu Müdürlüğü’nde bilgi işlemde görev yapan Havva Alber’in görevden alındığı açıklandı.

GÜMRÜK BAŞ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep Gümrük Başmüdürlüğü’nde görev yapan gümrük memurları Mehmet Önder, Şakir Akyol ve Zeki Gümüş’ün görevden alındıkları bildirildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep’te FETÖ operasyonunda sağlıkta 3. dalga geldi. ilk belirlemeye göre 8 kişi açığa alındı
Gaziantep’te FETÖ yapılanması kapsamında sağlıkta üçüncü dalga geldi. Aralarında Hastane müdürleri ve sendika yönetim kurulu üyesinin de bulunduğu dalgada 8 kişinin açığa alındığı öğrenildi.

Günün son dakika haberlerine göre; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 733 kişinin Bakanlıktan ihraç edildiğini belirterek, 458 kişi de açığa alındığını açıkladı. İşte son dakika haberi ile ilgili son gelişmeler…

Son dakika haberi: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AA Editör Masası’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele kapsamında KHK ile 733 kişinin Bakanlıktan ihraç edildiğini belirterek, “458 kişi de şu anda açığa alınmış bulunmakta. İnceleme devam ediyor” dedi.

Terör örgütlerinin aynı amaca hizmet ettiğini belirten Bakan Çelik’, “FETÖ, PKK, PYD, DAEŞ… Hepiniz aynı amaca hizmet ediyorsunuz. Türkiye üzerinde hesaplarınız var. Türkiye üzerinde hesabı olanlara maşa görevi görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘HAYVAN VARLIĞIMIZLA İLGİLİ SORUN YOK’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye’nin küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık potansiyeline ilişkin, “Hayvan varlığımızla ilgili bir sorun yok. Aksi tüm değerlendirmeler spekülatif değerlendirmelerdir” şeklinde konuştu.

‘GIDA FİYATLARI…’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, gıda fiyatlarının  enflasyona etkisinin de görüşüldüğü Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve  Değerlendirme Komitesi çalışmalarına ilişkin ise “Önümüzdeki perşembe günü Bakanlar  düzeyinde bir toplantı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here