Gaziantep için tasarlanan logo, “bu nasıl bir logo?” sorusuna neden oldu. Ne klasik ne de modern anlamda hiçbir albenisi olmayan logoyu, iyi kötü altıgen çizebilen herkes tasarlayabilirdi. Bize göre bu logo Mega Kent Gaziantep’e hiç yakışmadı.gaziantepin-yeni-logosu-tanitildi-haber-resim-2

Gaziantep Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Markalaşma Projesi’nin tanıtım törenine; Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ve davetliler katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende konuşan Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep’i dünyaya daha iyi tanıtmak için yeni bir logo çalışmasının yapıldığını kaydederek, şunları dedi:

“Bir yıldan beri büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşları ile beraber bu şehri dünyaya nasıl daha iyi anlatırız? Şeklinde bir mücadele veriyoruz. Bu yıl bu anlamda büyük bir bereket yaşadık. Marka şehir ödülünü aldık. Gastronomi alanında dünyanın sekizinci mutfağı seçildik. Bizim tacirliğimiz, esnaflığımız, misafirperverliğimiz ile birlikte dünyanın tarihini yeniden yazıyoruz. Dünyada Gaziantep’i bir marka olarak, sembol, ifade ve müzik olarak öyle bir anlatalım ki anlatış şeklimiz bile marka olsun ve diğer şehirlerimiz bunu örnek alsın.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise markalaşma sürecinde yeni bir yolculuğun başladığını ifade ederek, “Bu şanlı tarihten ve bu şanlı kültürden aldığımız kutlu yolculukta bir ve beraberiz. Önümüzde yeni bir yol var. Bu yolculukta atalarımızdan aldığımız mirasta, ilk günkü heyecanla, ne kadar tankın, ne kadar tüfeğin, ne kadar savaş malzemen olursa olsun, benim vatan aşkım ve ay yıldızlı bayrağa sevdam var. Bizim bize ait rengimiz, bize ait logomuz, bize ait bir müziğimiz olsun dedik ve bugün bu noktaya geldik” diye konuştu.

Konuşmaları ardından oluşturulan Gaziantep logosunun tanıtımı yapıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here