Terör örgütünün yıllarca girilemeyen kamplarına AK Parti hükümetinin dirayeti ve güvenlik birimlerinin özverili çalışmaları sayesinde girildiğini ve sonuç alınmaya başlandığını belirten Gül, terör örgütünün son anlarını yaşadığını ifade etti.

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Viranşehir’deki menfur terör saldırısını şiddetle kınadığını belirterek, “Terör, Türkiye’ye asla diz çöktüremeyecek. Milletimiz birlik beraberliğini, devletimiz kararlılığını göstermeye devam edecek. Türkiye’yi bu terör belasında kurtaracağız. Bu terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Sıkışmışlığın, çaresizliğin bir sonucudur. Milletimizi kimse ayıramayacak. Bölge halkını da tehdit eden teröristler etkisiz hale getirilecek. İnşallah ülkemiz terörle mücadele de başarılı olacak. Terör örgütleri FETÖ’sü, PKK’sı, DHKP-C’si bütün terör örgütleri hep birlikte el ele verip Türkiye’yi çökertmeye çalışıyorlar. Bunu asla başaramayacaklar. Viranşehir’de yaşanan menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yaklaşık 40 yıla yakındır terörle mücadele eden bir ülkeyiz. Tüm bunlar terör örgütünün son çırpınışları, hükümetimiz bir terörist dahi kalmayana kadar mücadelesine devam edecektir. Terör, Türkiye’ye asla diz çöktüremeyecek. Milletimiz birlik beraberliğini, devletimiz kararlılığını göstermeye devam edecek” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanının Gaziantep ziyareti önemli”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Gaziantep’e gelmesinin bölge için önemli olduğunun altını çizen Gül, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep ziyareti Gaziantep ve bölge için çok önemli. Burada vereceği mesajlar önemlidir. Bu vesileyle bütün Gazianteplileri Cumhurbaşkanımızın mitingine davet ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here