Şehitkamil Belediyesi’nin destekleriyle yaptırılan Gaziantep Oto Center Sitesi’nin açılışını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptı. BakanFikri Işık, yapıda emeği geçen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini iletti.

ZAMANIN RUHUNA UYGUN DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİMİ HAYATIMIZA GEÇİRMEK DURUMUNDAYIZ

Gaziantep Oto Center Sitesi’nin açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji BakanıFikri Işık, Gaziantep Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, Ak Parti GaziantepMilletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, ŞehitkamilBelediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep Oto Center Yapı Kooperatif Başkanı Abdullah Karuser, Gaziantep Oto Center Dernek Başkanı Doğan Aslan, GaziantepOto Center esnafı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Programda konuşma yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Öncelikle böylesine güzel ve anlamlı bir açılışta bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Özellikle Türkiye’de de örnek olacak olan bu projeyiGaziantep’imize kazandıran başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 140 dükkandan oluşan bu merkez, hem oto galericilerimiz hem de müşteriler için gerçekten çok elverişli bir ortam hazırlanmış. Türkiye olarak özellikle ekonomik faaliyetler konusunda eski alışkanlıklarla artık yola devam edemeyiz. Zamanın ruhuna uygun dönüşüm ve değişimi hayatımıza geçirmek durumundayız. Oto galericilerin şehir içinden çıkarılarak bu tür modern yerlere taşınması bu açıdan da son derece önemli. Bu sadece şehir planlanması için bir zorunluluk değil, aynı zamanda galerici esnafının daha iyi şartlarda çalışması ve kazancını attırması açısından da büyük bir değer taşımaktadır. Galerici esnafımızın uzun yıllar boyunca iş yapılan yerden ayrılmak istememelerini anlayışla karşılıyoruz. Ancak sektörün daha sıhhatli işlemesi için bu gibi düzenlemeleri hayata geçirmek durumundayız. Şehrin ortasında ve kaldırımların üstünde satılık araçların durması gerçekten artık iyi bir manzara durumundan çıktı. Biz Bakanlık olarak sadece galerici esnafımızın değil, eski sanayi sitelerinin tamamı için benzer bir dönüşüm programına ihtiyaç duyulduğunu düşünüyoruz. Bunun içinde Bakanlık olarak yeni bir çalışma başlattık. Ben Şehitkamil ve Büyükşehir Belediyelerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum galerici esnafımıza da hayırlı işler temenni ediyorum” dedi.

BİZE DÜŞEN ŞEY İNSANI MERKEZE ALMAK VE YAŞAM KALİTESİNİ ATTIRMAK

Bu güzel eserin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, sözlerine başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Bize düşen şey insana hizmet etmek. Eser bırakan, hizmet üreten, değer üreten ve sizlerin önüne, sizlerin taleplerini yerine getiren bir anlayışla millete hizmet etmeye devam ediyoruz. Bakanlığım dönemimde ŞehitkamilBelediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun bana, ‘Bakanım bu çok önemli bir alan’ dedi ve bu başarıldı. Yani birlikten kuvvet doğruyor, birlikte rahmet var ve bu eser birliğin beraberliğin eseri. Hepinizden Allah razı olsun diyorum. Şimdi bize düşen şey insanı merkeze almak, yaşam kalitesini attırmak, vatandaş memnuniyetini attırmak. Daha fazla merkezdeki yükü çevreye almamız lazım, daha fazla sizlerin önünü açmamız lazım. Bizde bu anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Biz bu başardığımızı şimdi. Birikeçtiler, mermercilerde, hurdacılarda, trikotajcılarda, başarmamız lazım. Sizler örnek oldunuz, Allah sizlerden razı olsun diyorum” diye konuştu.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ OLARAK ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ BU ÇALIŞMAYA VERDİK

Kendi bölgesi adına bu projenin hayata geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahinhanımefendinin Ankara’da olduğu dönemde bu projeye verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Kooperatif tarafından yapılan proje çalışması neticesinde 47 bin metrekare inşaatı bulunan 140 adet dükkanı bulunan bir Oto Center inşa edildi. Kooperatifimiz yerel kaynaklarla buraları yapmaya çalışırken Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olmak üzere elimizden gelen desteği kendilerine verdik. Şehir içinde dağınık halde bulunan galerici esnafını bir araya getirmek amacıyla yapılan komplike bir çalışma yapıldı. Şehitkamil Belediyesi olarak bizler de elimizden gelen desteği bu çalışmaya verdik. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gaziantep Oto Center Yapı Kooperatif Başkanı Abdullah Karuser ise,”Oto Center’in yapımında bizleri Ankara’da ağırlayan talep ve isteklerimize olumlu yönde cevap veren ve maddi manevi arkamızda olan sayın Fatma Şahin hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda ŞehitkamilBelediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu sürekli bizimle istişare halindeydi. Kendisinin de buraya emeği çok büyük. Özellikle buranın alt yapısı çevre düzenlemesi ve yollarının asfaltlanması konusunda bizlerden desteğini hiç eksik etmesi. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

Yapılan açış konuşmaların ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve protokol üyeleri Gaziantep Oto Center Sitesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninin ardından Bakan Işık ve protokol üyeleri esnaflarla birlikte Oto Center Sitesi’ni gezdi. Şehitkamil Belediye BaşkanıRıdvan Fadıloğlu, gezi sırasında Oto Center Sitesi hakkında Bakan Işık’a bilgiler sundu. Oto Center Sitesi’ni gezen Bakan Işık, daha sonra alandan ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here