erdogana-tesekkur-icin-ankaraya-pedal-ceviriyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’a teşekkürlerini iletmek için Mardin’den bisikletle Ankara’ya gitmek üzere yola çıkan Suriyeli Said Ailesi, 12 günlük yolculuğun ardından Gaziantep’in Nizip İlçesi’ne geldi.

Ülkelerindeki iç karışıklıktan 3 yıl önce kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Mardin’in Midyat İlçesi’ne yerleşen Suriyeli Said Ailesi, Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmek için 12 gün önce bisikletle Ankara’ya doğru yola çıktı. 12 gün süren bisiklet yolculuğunun ardından Gaziantep’in Nizip İlçesi’ne ulaşan Mülhem El Said, eşi Mey Besrini ile çocukları 3 yaşındaki Hamza ve 6 aylık Huzeyfe, belediyeyi ziyaret etti. Nizip Belediye Başkan Vekili Salih Uygur tarafından karşılanan Suriyeli aile, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilmek üzere talep ve teşekkür mektubu aldı.

Mülhem El Said, ulaştıkları her durakta iyi karşılandıklarını belirterek şöyle dedi:

“12 gün önce Midyat’tan yola çıktık ve Ankara’ya vardığımızda Suriye halkına ve Suriyeli mültecilere sahiplik eden ve her isteklerini karşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür edeceğiz. Ola ki hata yapan Suriyeli kardeşlerimiz için de kendisinden özür dileyeceğiz. Yorucu olsa da güzel bir yolculuğumuz var. Gittiğimiz her yerde iyi karşılanıyoruz. Bunun için de Türk halkına teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkan Vekili Salih Uygur ise, Suriyeli ailenin gösterdiği tablodan çok duygulandıklarını ifade ederek, “Bu aile yola çıktığında hiçbir şey beklemeden ve bir şey talep etmeden çıktılar. Tek amaçları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek için böyle meşakatli bir yolculuğa başvurmuşlar. Ben onlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Suriyeli aile, belediye ziyaretinin ardından Ankara’ya doğru yola çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here