turkiyenin_en_buyuk_biyolojik_goleti_gaziantepte_hizmete_girecek_h88644

 

Gaziantep merkez Şehitkamil İlçesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yerel seçimlerde yeniden aday olduğu ilçeye yapacağı projelerini tanıttı.Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıya; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Başkan Yardımcıları Abdulcebbar Özkara, Murat Özgüler ile belediye birim amirleri katıldı. Belediye başkanlığı yaptığı süreçte gerçekleştirdiği hizmetleri anlatan Fadıloğlu, yeniden seçilmesi halinde ilçedeki çarpık yapılaşmayı hayata geçirecekleri uydu Kent projesi ile bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

En büyük amacının planlı yerleşim yerleri oluşturmak olduğunu anlatan Fadıloğlu, Öncelikli olarak binlerce insanın çalıştığı Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın yerlerde uydu kentler oluşturarak şehir içindeki sıkışıklığı azaltmak ve insanları çalıştığı yerlere yakın çevrelere taşımak istiyoruz. Bunun için Beykent-Bedirkent projesini oluşturduk. Bu proje bittikten sonra binlerce insanımız burada planlı bir şehirde, yeşil alanlarının çocuk parklarının, sosyal donatıların çok iyi olduğu bir ortamda yaşayabilecekler dedi.

Kırsal kesimden göç ederek gelen vatandaşlar için de ayrı bir proje ürettiklerini ifade eden Başkan Fadıloğlu, Organize Besi Bölgesi’nde, Sinan Köy-Kent isimli bir uydu Kent oluşturmayı hedeflediklerini de kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here