doga-dostu-sehitkamil-belediyesi

Şehitkamil Belediyesi, MÖP Geri Kazanım Projesi kapsamında ilçenin farklı noktalarına yerleştirdiği MÖP kumbaralara sayısını her geçen gün arttırıyor. Şehitkamil Belediyesi, aynı zamanda yıpranmış MÖP kumbaralarını da yenileyerek tekrar vatandaşın hizmetine sunuyor.

‘MÖP’ VATANDAŞI MEMNUN EDİYOR

Hayata geçirdiği ‘doğa dostu’ projelerle özellikle geri dönüşüm alanında büyük başarıların altına imza atan Şehitkamil Belediyesi, MÖP Geri Kazanım Projesi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Uygulanmaya başlandığı günden bu güne on binlerce ton katı atığı dönüştüren Şehitkamil Belediyesi, ilçe sınırları içinde vatandaşın kolayca ulaşabileceği yerlere MÖP kumbarası yerleştirmeye devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan MÖP kumbara sayısını arttırmanın yanı sıra yenileme çalışması da yürütüyor. Yıpranmış MÖP kumbaralarını yenileyerek yeniden halkın hizmetine sunan Şehitkamil Belediyesi, vatandaşın takdirini kazandı. Vatandaş, MÖP Geri Kazanım Projesi ile bağlantılı olarak geri dönüşüm konusunda yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

GERİ DÖNÜŞÜMLE ÇEVRE DUYARLILIĞIMIZI ARTTIRACAĞIZ

MÖP Geri Kazanım Projesi’ne ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Çevre Yüksek Mühendisi Sadık İsmail Tekiner, proje sayesinde çevreye olan duyarlılığın arttığını söyledi. Sadık İsmail Tekiner, “Şehitkamil ilçe sınırları içinde ana arterler üzerinde bulunan MÖP konteynırlarının yenilenmesi yapıldı. Şehitkamil Belediyemizin geri dönüşüm konusunda birçok farklı çalışması var. Toplantılarla ev hanelerinde, okullarda, işyerlerinde, işletmelerde bilgilendirme çalışmalarımız sürüyor. Geri dönüşüm konusuyla ilgili bilgilendirmelerimiz devam ediyor. 2014-2015 eğitim yılı içerisinde 138 ilkokulda geri dönüşümle ilgili eğitim verdik. Bu yıl da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Daha yaşanabilir bir Şehitkamil oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geri dönüşümle çevreye olan duyarlılığımızı arttırmış olacağız. MÖP konteynırlarını iyi kullanmamız gerekiyor. Çöplerimizi, MÖP’lerimizi iyi ayrıştırmamız gerekiyor. Çöplerimizi çöp kutusuna, MÖP’lerimizi MÖP kutusuna atalım” açıklamasında bulundu.

İNSANLIK GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Ahmet Deniz isimli vatandaş, “Geleceğimizi düşünerek MÖP’leri ayrıştırıyoruz. Devletimize gelir sağlamak amaçlı insanlık görevimizi yapıyoruz. Geri dönüşüm konusu ilk zamanlarda fazla dikkatimizi çekmiyordu. Son zamanlarda dikkatimizi çekmeye başladı. MÖP’leri ayrıştırarak geri dönüşümüm sağlayabiliyoruz. Çöpleri çöp kutusuna, MÖP’leri MÖP kutusuna atmayı düşünüyoruz. Geri dönüşüm yaparak enerjiden, sudan, ağaçtan tasarruf yapıyoruz. Duyarlı olarak, devletimize katkı sağlayacağız. Vatandaşların, çöpleri çöp kutusuna MÖP’leri MÖP kutusuna atmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

PROJE GELECEK NESİLLER İÇİN GÜZEL SONUÇLAR ORTAYA KOYACAK

Zekeriya Dağcı isimli vatandaş da uygulanan geri dönüşüm projesinin gelecek nesiller açısından önemine işaret etti. Zekeriya Dağcı, “Belediyemizin yaptığı bu projeyi çok olumlu görüyorum. Çünkü bu olumlu proje; ülkemizin geleceği, gelecek nesiller için güzel sonuçlar ortaya koyacak. Bu gibi projelerin devam ettirilmesini istiyorum. Projenin hayata geçirilmesinde emeği olan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Çalışmalarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here