Basın açıklamasına davet

BASINA VE KAMUOYUNA

Yusuf yüzlü, Davut sesli, Yasin Börü’nün hocası Diyarbakır Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’ın şahadet haberi yüreklerimizi dağladı. Müslüman halkımıza yönelik yapılan bu ve benzeri saldırılar, sistematik bir şekilde devam ediyor. HDP cenahı her ne kadar bu saldırılarla alakasının olmadığını dile getiriyorsa da, bir taraftan barış mesajları atarken, diğer taraftan da saldırdıklarını görüyoruz. Bunlar her barış dediklerinde arkasından saldırılar geliyor. Burada tamamen ikiyüzlü bir politika izliyorlar.

Onların gerçek niyetlerini herkes biliyor. İki yüzlülüklerini siyaset sahnesinde rahatlıkla kullandıklarını görüyoruz. Bu zihniyet bugüne kadar güçlü olduğu hiçbir yerde farklı bir düşünceye farklı bir görüşe hayat hakkı tanımamıştır.

Nitekim baskıyla ve zorla oylarını artırmaları, seçimden hemen sonra onların bu saldırıları gerçekleştirmelerine de zemin hazırlamıştır. Bunlar güçlendikleri oranda zulümlerini daha da artıracaklardır ve kendileri dışındakilere de hayat hakkı tanımayacaklardır.

Onlara göre şuan bölge üzerinde hâkimiyet kurmalarının önündeki en büyük engel HÜDA PAR ve İslami Sivil Toplum Kuruluşlarıdır. ‘Bunları sindirirsek ve bunları bölgeden çıkarırsak bölgenin hâkimiyet alanı elimize geçer. Dolayısıyla istediğimiz şekilde bu milletin üzerinde baskı oluştururuz, istediğimiz ideolojiyi bunlara dayatır, dilediğimize yaşam hakkı tanır dilemediğimize tanımayız’ düşüncesine kapıldıklarını görüyoruz.

Muş’taki kutlamalarda konuşan milletvekillerinin açıklamaları, aslında onların zihin kodlarını ortaya koyuyor. Buradan defolup gideceksiniz, bizler keleşleri sizlere çevirmesini çok iyi biliyoruz’ diyordu. Bu PKK/HDP zihniyetinin net bir yansımasıdır. Bugüne kadar da Müslümanları katlederek bunu fiiliyatta yüzlerce, binlerce kez gösterdiler. Öldürdükleri binlerce masum insanlara hayat hakkı tanımadıkları göz önüne alındığında, bu aslında tam da zihniyetlerini açığa çıkarıyor. Bunlar tamamen bozgunculuğu, zulmü ve zorbalığı esas alan bir yapıdır. Ya bizden olursun ya da ölürsün mantığıyla hareket ediyorlar.

Sürekli saldıran, kan ve gözyaşı döken bu yapının artık görülmesi gerekiyor. Bu zihniyet baskılarını bu şekilde artırmaya devam ederse, bölge çok daha büyük bir kaotik ortama sürüklenebilir. Müslümanların kanı üzerine siyaset yapanları artık görmeli ve buna ‘dur’ demeli. İslami Sivil Toplum Kuruluşlarının ciddi anlamda İslami kimliklere, İslami şahsiyetlere yönelik yapılan bu periyodik ve sistematik saldırılar karşısında çok ciddi anlamda bir tepki ortaya koymaları ve saldırganlar karşısında yekvücut olmaları gerekiyor.

Son 4 yıl içinde 500’den fazla, İslami STK’lara, saldırılar yaptılar. Onlarca kardeşimizi katlettiler. Buna rağmen bizler, insanlar birbirini öldürmesin diye kaos ortamı olmasın diye çatışmacı bir dil kullanmadık ve kaosun tarafı olmadık.

Ancak, mevcut olan hükümet çözüm süreci adı altında bölgeyi PKK’nin inisiyatifine terk ederek, oradaki inançlı insanların yani Müslümanların varlığını görmezden gelerek, oradaki sivil toplum kuruluşlarını göz ardı ederek bunları dikkate almamıştır. Bundan dolayı bölge ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. Hükümet bu konuda ciddi tedbirler almalı ve kendi vatandaşını korumak mecburiyetindedir.

Bu zihniyete de bir çift sözümüz olacak; Tarihten ders ve ibret alın. Sizden önce de sizin gibi nice zalimler, Nemrutlar Allah ve dini ile savaştılar. Tarihin çöplüğünde kaybolup Rezil ve rüsva oldular. Tarih boyunca Müslümanlar zalimlerin karşısında eğilmedi ve de eğilmeyeceklerdir. 6-8 Ekim’de de Yasin Börüleri, bugünde aytaç hocaları katledenlerin karşısında dimdik ferasetli duruşumuzla zillete asla boyun eğmeyeceğiz. Bunu denediniz ama başaramadınız. Bugün de başaramayacaksınız.

Ruhumuzu elinde tutan zata yemin olsun ki, tek neferimiz kalıncaya kadar bu bölgeyi marksizme teslim etmeyeceğiz. Bizim davamız iman davasıdır. Bizim davamız Kur’anî yaşam ve Peygamber davasıdır. Başkada bir gayemiz yoktur ve bunu tüm dünya müstekbirleri böyle bilsin.

Her şeye rağmen halkımızı sağduyulu olmaya, oynanan bu kirli oyunlar karşısında sağduyularını kaybetmemeye davet ediyor ve Şehit Aytaç Baran kardeşimizi tekrardan rahmetle yâd ediyoruz.

 

 

PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU GAZİANTEP KOORDİNATÖRLÜĞÜ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here