36865

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, skeri darbe girişimine kalkışan FETÖ üyesi teröristlerin bir insana taptığını ve İslam diniyle alakaları olmadığını savundu.

 

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, askeri darbe girişimine kalkışan FETÖ üyesi teröristlerin bir insana taptığını ve İslam diniyle alakaları olmadığını savundu.

Gül,  beraberinde Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Ak Parti eski milletvekili Mehmet Sarı, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile birlikte askeri darbe girişimine karşı koymaya çalıştığı İstanbul’da açılan ateşle bacaklarından yaralanan ve tedavisinin ardından ailesinin yaşadığı Gaziantep’in Nizip İlçesi’ne gelen üniversite öğrencisi İsmet Doğan’ı evinde ziyaret etti. Ziyarette İsmet Doğan ve ailesine geçmiş olsun dileğini ileten Gül, her konuda yanlarında olduklarını ifade etti.

TUZAK KURDULAR

Sohbet ettiği yaralı gençten, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını dinleyen Abdülhamit Gül, darbe girişimi karşısında milletin destan yazarak ülkesine sahip çıktığını söyledi. “Darbe girişiminde bulunan FETÖ’cü teröristler o gün bir tuzak kurdu. Ama Allah’ın tuzak kuracağını hesaba katmadılar. Çünkü onların İslam ile hiçbir alakası yok. Onların dini başka, onların İslamı ve ilahı başka. Onlar bir insana tapıyor. Ama o gün sokağa çıkan tüm milletimiz Allah’a tapıyor. Farkımız bu, yanına Allah’ı alandan başka hiç kimse başarılı olamaz. Bu milletin 15 Temmuz gecesi nasıl destanlar yazdığını görenler; ‘Allah’ın izniyle artık sırtımız yere gelmez’ dedi. İnşallah Türkiye’de bir daha böyle acıları hiçbir şekilde yaşamayız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here