61314396612.5.2016172358gaziantepgunes

Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt öncülüğündeki heyet, Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin’i makamında ziyaret ederek Nizip’te yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

AB projelerine önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, “Nizip ile ilgili bir projelerin bakanlığa sunulması ve bu projelerin özellikle turizm ağırlıklı olması ilçemize fayda sağlayacaktır” dedi. Şahin, “Bakanlık olarak Nizip için hazırlanacak projelere her türlü desteği verebiliriz. Yeni projelerle önemli turizm potansiyelimiz olan Zeugma’nın tanıtımı yapılarak bölgemizin bir an önce turizme açılması gerekmektedir. Bugün ziyaretleri ile beni onurlandıran Nizip Ticaret Odası heyetine çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

NİZİP TURİZM PASTASINDAN PAYINI İSTİYOR

Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu ve Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ise Nizip ekonomisini daha iyi yerlere taşımak için sanayici ve işadamları birlikte bütün gayretleriyle çalıştıklarını belirterek, Nizip ile ilgili eksiklikler ve yapılması gerekenler hakkında Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin’e geniş bilgiler verdi.

Özyurt Nizip’in sahip olduğu tarihi ve kültürel yapı yanında tarımsal zenginlikleri ve bulunduğu stratejik konumun dünya turizmi için büyük önem taşıdığını, bu özelliklerin uluslararası arenalarda tanıtılarak bölgedeki cazibelerin dünya kamuoyu önüne sunulmasının Nizip’e önemli katma değerler sağlayacağını ifade ederek, AB için gerekli projelerin üretileceğini ve bu yöndeki çalışmalara destek verileceğini sözlerine ekledi.

Zeugma’da yürütülen çalışmalara da destek vererek Zeugma ateşinin bütün dünyayı sarması için gerekli çalışmaların yürütülmesinde önemli faydalar gördüğünü de ifade eden Özyurt “Zeugma sadece Nizip veya Gaziantep için değil Türkiye turizmi içinde önemli bir merkez. Dünya gündemine yeniden taşınması için elbette tanıtım ve kazı çalışmalarının hızlandırılması gerekiyor. Bölgenin daha ziyaretçi alabilmesi için bu konudaki projlerin hayata geçirilmesi gerekiyor” diye konuştu,
Ziyaretin sonunda Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin’e Nizip Ticaret Odası heyeti tarafından günün anısına hediye takdim edildi.

 

İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here