220220132055539038485

Halen Gaziantep’i görmediyseniz en yakın hafta sonu uçuşlarına göz atmanızı ve sırt çantanızı hazırlamanızı tavsiye ederiz. Neler kaçırdığınızı ah bir bilseniz! Bir gece konaklamalı hızlandırılmış hafta sonu tatilinizde coğrafi-tarihi-kültürel zenginliklere ve yöresel Antep yemeklerine doyacak, Avrupa’da sıralamaya girmiş “Doğal Hayatı Koruma Alanı”nda nostaljik fayton/tren turlarıyla unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

katmer

İlk lezzet durağımız; bir katmerci olsun. Katmer, Gaziantep geleneğine göre yeni evlenen gelin ve damada, düğün gecesi sabahında ikram edilen bir kahvaltı. Evde, hazır yufkadan hazırlayabileceğiniz kolay katmere benzemez.

kebap-720x450

Öğlen Yemeğinde aklınıza gelmeyen tüm kebap çeşitlerini aynı anda tadabilir ve tarifi imkansız tatlılarıyla kendinizi kaybedebilirsiniz. Doyumsuz kebap lezzeti ve bakır kapta ayran keyfini bir arada yaşayacaksınız.

tahmis-kahvesi

Yemekten sonra bir acı kahve zamanı gelmiştir. Mimarisiyle, geçmiş ve günümüz arasında yolculuk yaptıracak pek çok mekan var Gaziantep’te.

gavurdagi-salatasi-tarifi

İşte herkesin sevdiği mezelerden “gavurdağı salatası” ve “muhammara” yanı sıra fonda Antep türküleri eşliğinde baş başa kalma vakti…

Onca kaloriyi almış olmanız umurunuzda olmasın, Antep Havası çarpmaz adamı, Gönül rahatlığı ile uykuya dalın.

Hiç bu kadar eğlenmediniz değil mi?

Tatlı rüyalar.

 

 

 

Memik Yılmaz-Anteppress

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here