Gaziantep Büyükşehir Belediyespor  kafilesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle alkışlanacak bir organizasyona imza attı. Mavi beyazlı ekipte yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcuların oluşturuduğu kafile,  3 Aralık  Dünya Engeliller Günü nedeniyle Sarıgüllük’te bulunan Cennet Süzer Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret ettiler. Teknik Direktör Hakan Kutlu, engelli öğrencilere üzerinde futbolcuların imzası bulunan forma ve top, yönetim ise kulüp adına oyuncak hediye etti. Futbolcular ise okul bahçesindeki halı sahada engelli çocuklarla maç yaptılar.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURULDU

Büyükşehir Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri Hakkı Kılıç, Ahmet Kavsara, Teknik Direktör  Hakan Kutlu ve futbolcular 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı bir ziyarete imza attılar. Cennet Süzer Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndaki engelli çocuklarla bir araya gelen kafile, çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı.

SAHADA ENGELLER KALKTI

Cennet Süzer Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mustafa Bozgeyik’in nezaretinde önce sınıfları gezen Büyükşehir Belediyespor kafilesi, daha sonra okul bahçesindeki halı sahada öğrencilerle kıyasıya bir maç yaptılar. Öğrencilerle futbolcuların diyaloglarına şahitlik eden izleyenler ise duygulu anlar yaşadılar.

HEDİYELERLE SEVİNDİRDİLER

Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, okula üzerinde futbolcuların imzası bulunan forma, futbol topu hediye etti. Büyükşehir Belediyespor yönetimi ise kulüp adına engelli öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler. Ziyarette aldıkları hediyelerle büyük sevinç yaşayan engelli öğrenciler, hayatlarında unutamayacakları özel bir yaşamanın mutluluğunu yaşadılar.

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Kutlu çocuklarla yakından ilgilenirken,  ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Takım olarak, soyal sorumluluk alanında da duyarlı olmaya çalıştıkalarını dile getiren Kutlu, ”Güzel bir duygu. Gelip, bu yavrularımızla vakit geçirmeden anlamak mümkün değil. Okul müdürümüze ve öğretmenlere teşekkür ediyorum. Bu ziyaeretleri farklı alanlarda sürdüreceğiz” dedi.

GÖNÜL KAZANMANIN TARİFİ ZORDUR

Büyükşehir Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Öztürk ise, bu ziyaretten çocuklar kadar futbolcuların ve kendilerininde büyük keyif aldığını belirterek, bu tür sosyal faaliyetleri sürdüreceklerini söyledi. Çocukların futbolcularla olan diyaloglarını hayranlıkla izlediğini belirten Öztürk, ”Güzel bir gün yaşadık. Onlar da bizim evlatlarımız. Bizlere kapılarını açan ve organizasyonda emek veren okul yetkililerine yürekten teşekkür ediyorum. Bir takım için en güzel duygu maç kazanmaktır. Ama gönülleri kazanmak inanın tarifi zor, daha güzel bir duygudur’ ” dedi.

HER ZAMAN ZİYARET ETMEK GEREK

Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu üyesi Hakkı Kılıç ise, bu tür ziyaretlerin sadece özel günlerle sınırlı kalmaması gerektiğini belirterek, ”Kulüp olarak önemli bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu tür yerlere soyal yaşamımızda yer açarak sürekli ziyaret etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çocukların yüzlerindeki sevinç herşeye değerdi. Bu duyarlılığı arttırarak devam edeceğiz” diye konuştu.

HAYATIMIN EN DUYGULU ANINI YAŞADIM

Ziyarette çocuklarını yaşama sevincini görünce duygulu anlar yaşadığını dile getiren Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Kavsara ise şunları söyledi: ”Sportif başarıların yanı sıra toplumsal konularda duyarlı olmak gerçekten kulüp olmanın gereği. Büyükşehir Belediyespor olarak bu anlamda güzel bir örnek oluşturduk. Çocuklarımızla duygulandım ve unutamayacağım bir an yaşadım.”’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here