gamek-ten-suriyeli-cocuklara-yangin-dersi-1393492142

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK), Suriyeli çocuklara yangından korunma eğitimi verdi.

Büyükşehir Belediyesi Itfaiye Daire Başkanlığı’nda düzenlenen eğitim programına Suriyeli Misafirler Okulu 1 ve 2’de eğitim gören çocuklar katıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Itfaiye Daire Başkanı Hasan Kömürcü, verilen eğitici seminerlerle özellikle çocukların güvenliklerini daha iyi sağlayabilmelerinin amaçlandığını söyledi. Kömürcü, “Yangın her zaman her yerde karşılaşılabilecek bir olay. Özellikle çocukların yangın konusunda bilinçlenmesi olası bir durumda paniklemelerini ve zarar görmelerini azaltacaktır.” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Itfaiye Eğitim ve Denetim Şube Müdürü Mustafa Koldar da yangınlara ilk müdahale, yangın sınıfları, hangi tip yangınlara hangi yangın söndürme tüpü kullanılacağı konularında çocuklara bilgiler verdi. Öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlayan Koldar, özellikle evde çıkabilecek yangınlara karşı çocukları uyararak, mutfakta meydana gelen olağan yangınlara müdahale çeşitleri, evde yangın çıkması durumunda neler yapılabileceği konuları hakkında açıklamalar yaptı.

Kişilerin üzerindeki kıyafetlerin tutuşması durumunda alınacak önlemlerin anlatıldığı programda, uygulamalı müdahale eğitimleri de gerçekleştirildi. GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, yaptığı açıklamada Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören Suriyeli öğrencilere yönelik yapılan tüm etkinliklerin motive edici olmasının yanı sıra gündelik hayatlarında karşılaşılabilecek sorunlara yönelik onları bilinçlendirme amacı güttüklerini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here