Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya beraberindeki heyetle birlikte Karkamış’ daki çadırkenti ziyaret etti. Suriye sınırına sıfır noktasında bulunan Köprüaltı Karakolu’na giderek sınır güvenliği hakkında bilgi aldı. Çadırkentte İl Müdürü Sinan Atakan ve çadırkent görevlilerin katıldığı toplantının ardından bir açıklama yapan Yerlikaya Gaziantep Valiliği görevine atandıktan sonra öncelikle Nizip ve İslahiye İlçelerini ziyaret etmiştik, bugün de Karkamış İlçe’sini de ziyaret ettik. Gaziantep genelinde bulunan 5 ayrı geçici barınma merkezinde yaklaşık 45 bin civarında Suriyeli misafirlerimiz var. Kampları ziyaret amacımız hem Suriyeli misafirleri ziyaret etmek hem de kamplarda muhtar seçilen Suriyeli’lerle birebir görüşüp sorunlarını dinlemektir. Malum Gaziantep il olarak Suriye konusunda tarihi bir sınav veriyor.

Çünkü şehrimiz türk halkıyla burada ensarlık görevini yapıyor. Kamplarda ve kampların dışında, şehrimizde kalan 302 bin Suriyeli kardeşimizi misafir ediyor. Biz bu imtihandan alnımızın akıyla çıkacağız Allah’ın izniyle.

Bu kamp ziyaretinde özellikle aile ziyaretlerini ön planda tutuyoruz. Bizim tek bir niyetiniz var. O da bizlere misafir olan insanların sıkıntılarını, problemlerini dinlemek, onlara huzurlu ve güzel bir ortam sağlamak, dedi.

Vali daha sonra ilçe merkezindeki esnafları ziyaret eden Yerlikaya, vatandaşlarla sohbet etti ve onların dertlerini dinledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here