Bireysel tasarrufu toplumsal kazanca dönüştürmeyi hedefleyen Trakya Cam, enerji tasarrufunun önemini toplumun her kesimine anlatmak amacıyla çeşitli kentlerde ‘Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’ ile yürüttüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi kapsamında gerçekleştirilen ‘Enerji Avcıları’ etkinliğinin son durağı ise Gaziantep oldu. 1-2 Kasım tarihlerinde SankoPark AVM’de düzenlenen etkinlik kapsamında miniklere eğlenceli teorik ve pratik eğitimlerle binalarda enerji tasarrufunda camın önemine ilişkin bilgiler aktarıldı.

Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın ise 6’ncı büyük düzcam üreticisi olan  Trakya Cam Sanayii A.Ş., camla sağlanan enerji tasarrufu konusunda toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla kurduğu ‘Isıcam Tasarruf Akademisi’ çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. ‘Enerji Avcıları’ projesi kapsamında alışveriş merkezlerinde çocukların aileleriyle birlikte eğlenirken öğreneceği etkinlikler düzenleniyor. 8 ilde düzenlenecek etkinliklerin İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Antalya’dan sonraki durağı ise Gaziantep oldu. SankoPark AVM’de gerçekleştirilen Enerji Avcıları etkinliği kapsamında miniklere eğlenceli teorik ve pratik eğitimlerle enerji tasarrufu, binalardaki enerji tasarrufunda camın önemi aktarıldı.

Çevrenin korunması ve temiz bir dünya için mevcut enerjinin verimli kullanılmasının önemine dikkat çeken Trakya Cam, büyük oranda enerji ithalatçısı olan ülkemizde bireysel tasarrufu toplumsal kazanca dönüştürmeyi amaçlıyor. Trakya Cam’ın verdiği bilgilere göre; Türkiye’de kullanılan toplam enerjinin üçte biri binalarda tüketiliyor. Binalardaki ısı kayıplarının yüzde 30’u ise yalıtımsız pencerelerden kaynaklanıyor. Enerji tasarrufu sağlamayan kaplamasız camlar nedeniyle meydana gelen enerji kaybının ülke ekonomisine maliyeti ise yılda 2,5 milyar doları buluyor. Bu durum enerji tasarrufu açısından camın önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Trakya Cam, tasarruf bilincinin artırılmasıyla sadece aile bütçesine değil, ülke ekonomisine de önemli katkı sağlanmasını hedefliyor.

Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi eğlendirirken öğretiyor

Cam ile sağlanan enerji tasarrufu bilincinin toplumun her kesimine yerleşmesi için, hem nihai tüketicilere, hem de yarının tüketicisi olacak çocuklara aktarılacak bilginin büyük önem taşıdığından hareketle, eğlendirirken öğreten Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’ni kuran Trakya Cam, Eylül-Kasım 2014 döneminde, 8 ildeki alışveriş merkezlerinde çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi kapsamında, ailelerle birlikte çocuklara yönelik birbirinden farklı eğlenceli aktivitelerin yer aldığı İzmir’deki etkinlik 1-2 Kasım tarihlerinde SankoPark AVM’de gerçekleştirildi.

 Akademiden ‘Enerji Avcısı’ olarak mezun oluyorlar

Trakya Cam’ın etkinliğine katılan minik misafirlere verilen eğitimlerde “tasarruf nedir, neden ve nasıl yapılır, enerji nedir, dünyamızdaki enerji kaynakları nelerdir, enerji tasarrufu ülkemize ve ailemize ve bize ne kazandırır, evimizde nasıl enerji tasarrufu yaparız, evimizi nasıl ısıtıyoruz, evimizdeki ısıyı nasıl koruruz, cam nedir, hangi maddeden yapılır, camların evimizdeki önemi nedir, neden yalıtım camlarına ihtiyaç duyulmuştur” gibi başlıklar altında çeşitli konular işleniyor.

Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nde aldıkları teorik eğitim sonucunda öğrendiklerini çeşitli deneylerle hayata geçirip test ediyorlar. Eğitimi tamamlayan minikler, Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nden aldıkları sertifikalarla birer Enerji Avcısı olarak mezun oluyorlar.

 Ailelere ise ‘Isı Tüneli Testi’

Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nde minikler enerji tasarrufu konusunda verilen teorik ve pratik eğitimle eğlenceli vakit geçirirken, aileler ise etkinlik süresince bekleme alanında dinlenerek, ‘Isıcam Konfor Isı Tüneli’nde test yapma fırsatı yakalıyor. Isıcam Konfor test tüneli ile Isıcam Konfor etkisini birebir fark etmek mümkün oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here