gaziantepte-gorme-engelliler-teror-saldirisinin-yapildigi-yere-karanfil-birakti

Gaziantep’te bir grup görme engelli, geçen pazar günü 2 polisin şehit olduğu bomba yüklü araçla terör saldırısının düzenlendiği Emniyet Müdürlüğü önüne karanfil bıraktı, dua etti.

Sabah saatlerinde geçen pazar bombalı saldırı düzenlenen Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü binası önüne gelen görme engelliler, iki polis memurunun şehit düştüğü 18’i polis 22 kişinin yaralandığı patlamanın olduğu alana karanfil bıraktı. Şehitler için dua okuyan görme engelliler, güvenlik güçlerinin her zaman yanında olduklarını belirtti. Patlama alanına karanfil bırakan grup adına konuşan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Şube Başkanı Mehmet Aysel, şehitleri hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi. Engelliler olarak her zaman güvenlik güçlerinin yanında olduklarını dile getiren Aysel, şöyle konuştu:

“Bu teröristler bilsinler ki kendilerine Türkiye’de ve Gaziantep’te hiçbir zaman ekmek yoktur. Kendileri bir avuç çakaldır ve inşallah sona erecektir. Sonuçları da hüsran olacaktır. Eğer söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Buraya karanfil bırakmamızın amacı Türkiye’mizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere karşı bunlara bir ibret olsun istedik. Engelliler olaraktan her zaman güvenlik kuvvetlerimizin yanındayız. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağı ve unutturmayacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here