images

Emrah Yazar’ın sunumuyla gerçekleşen; Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı, Hoş Gelişler Ola, Vurun Antepliler gibi Çanakkale Zaferi’ni anlatan halk müziği eserlerinin seslendirildiği konserde, mini filmler ve gösterilen fotoğraflar katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Türk Halk Oyunları ve semazen gösterilerinin de keyifle izlendiği gecenin sonunda, ‘Bir Şarkısın Sen’ eserini seslendiren Rektör Prof. Dr. Coşkun ise salondan büyük alkış aldı.

San. Öğr. Elm. Dr. Hakan Tatyüz’e ve ekibe gecenin anısına çiçek takdim eden Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, konseri dinlerken oldukça duygulandığını belirttiği konuşmasında, “Gözleri yaşarmayan var mı? Her sene bu konseri dinlerim. Her seferinde gözlerim yaşarır. Akif’in ‘Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın, gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın’ dediği şehitlerimiz, o değerli şerefli insanlar sayesinde bu vatan ayakta. Biz onları unutmadık, unutturmayacağız da. Onlar bu vatanı bize emanet ettiler. Biz de bu vatanı Büyük Atatürk’ün söylediği gibi payidar kılmak için herkes hepimiz birlikte yürek yüreğe, kol kola omuz omuza çalışacağız” dedi.

San. Öğr. Elm. Dr. Hakan Tatyüz, “Ekibimizle birlikte yurt içinde önce Antep’te halkla buluştuk.  Sonra ülke çapında sonradan da yurt dışına açıldık. Her zaman Rektör Hocamın ve ekibinin sayesinde bunlar oldu. Rektör Hocam bizi hiçbir yerde yalnız bırakmadı. Ayrıca Genel Sekreter Ercan Eroğlu’ya da özellikle teşekkür etmek istiyorum” diyerek, TMDK öğrencilerinin Denizli konser programına giderken Rektör Prof. Dr. Coşkun için hazırlamış oldukları mini video izletildi.

Genel Sanat Yönetmenliğini San. Öğr. Elm. Dr. Hakan Tatyüz’ün üstlendiği konser programına; Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Yaşar Gündoğdu, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here