Şahinbey İlçesi’ndeki Muhtarlar Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu ziyaret ederek, Çanakkale gezisi ve mahallelere vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür ederek, tablo hediye ettiler.

Muhtarlardan Başkan Tahmazoğlu'na teşekkür

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun her mahalleye bir sosyal tesis sloganıyla çıktığı yolda, yapılan hizmetlerden hem vatandaş, hem de muhtarlar oldukça memnun olurken, muhtarlar  Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve, Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz önderliğinde Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundular. Şahinbey Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda muhtarlar memnuniyetlerini dile getirdiler.
İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ
Başkan Tahmazoğlu, vatandaşların işlemlerinin hızlı ilerlemesi için Şahinbey İlçesindeki 187 mahalle muhtarı ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını belirterek, “Bu memleket için Muhabbette lazım çalışmakta lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Milletimizin birliği, dirliği beraberliği için her şeyi yapmaya hazırız. Çanakkale bunun en büyük göstergesi. Vatanımızın üzerinde çok ciddi oyunlar oynanıyor. 12 Eylül döneminde sağ-sol dediler, ondan sora Alevi-Sünni dediler, Sivas ve Kahramanmaraş olaylarını çıkarttılar. Ondan sonra Kürt-Türk meselesi çıkarttılar. Bizler 1000 yıldır bu topraklarda birlikte yaşamışız. Bir defa Cenab-ı Allah bizi kardeş yaratmış. Bütün müminler kardeştir. Kürt’te, Türk’te bir birinden kız alıp vermiş ve akraba olmuşuz. Nasıl ayrılacağız. Etle, tırnak olup iç içe geçmişiz. Onun için ülkemizin önünü tıkayan sorunları bir kenara bırakmalıyız. Rus uçağının düşmesinde dahi oyun var. O yüzden birlik ve beraberlik içerisinde çalışalım. Çalıştığımız zaman Allah yardımcı oluyor” dedi.
GİTMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK
Başkan Mehmet Tahmazoğlu’ her yıl 20.000 kişiyi Çanakkale’ye götüreceklerini belirterek şöyle devam etti. “Her yıl 20.000 kişiyi Çanakkale’ye götürmeyi hedefliyoruz. Çanakkale’yi görmeyen öğrenci kalmamalı. Giden öğrenciler bu ziyaretlerinde ilkleri yaşıyor. Bu vatan topraklarının kolay kazanılmadığını görüyorlar, bende mutlu oluyorum” dedi.
BİZ BAŞKANDAN MEMNUNUZ
Türkiye Muhtarlar federasyonu genel başkan yardımcısı ve, Gaziantep Muhtarlar derneği Başkanı Ökkeş Titiz, ziyaretinde ‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ projesinde kendilerini de Çanakkale’ye götüren Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendisi günün 24 saati ne zaman ihtiyacımız olsa bir telefon kadar yakın olmuştur. Hayalimizde olmayan yerleri gördük. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey’deki tüm muhtarları, Çanakkale’ye götürerek oradaki, maneviyatı yerinde görmemizi ve yaşamamızı vesile oldu. Ayrıca mahallerimize yapmış olduğu sosyal tesislerle gençlerimize eğitimde destek, hanımlarımıza iş alanı açtı. Kendisi bizlerle sık sık bir araya geliyor ve hiçbir talebimizi de geri çevirmiyor. Kendisine bize vermiş odluğu destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here