kardeşiz projesi çanakkale (2)

Emniyet Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında 06 Agustos 2012 tarihinde imzalanan “KARDEŞİZ PROJESİ” isimli işbirliği protokolü gereği, Türkiye İzcilik Federasyonun her yıl düzenlemiş olduğu ve 2015 yılı Çanakkale Savaşının 100. Yıldönümü kutlamaları nedeniyle “Çanakkale 57. Alay Milli Gençlik Kampı” na ilimizden ÇOGEP hedef grubuna uygun 14-16 yaş grubu 10 öğrenci İl Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı 1 personelimizin nezareti ile 22-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Çanakkale ilinde düzenlenen kamp programına katılım sağlanmıştır.

kardeşiz projesi çanakkale (3)
Gaziantep Kafilesi olarak kampta bulunan Kilis, Hatay ve Osmaniye Kafilesi grubu çocuklarla beraber Bigalı Köyü, Kocadere köyü, Sargı Yeri Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Çanakkale Şehitlik Anıtı, Kilitbahir bölgesinde bulunan Tabyalar ve Mecidiye Şehitlikleri ziyaret edilmiştir.
Kamp alanında çocuklarla beraber çeşitli izcilik faaliyetleri gerçekleştirilerek kaliteli zaman geçirmeleri sağlanmıştır. Kamp dönüşü çocuklar tarafından yazılan mektuplarda projeye dâhil edilmelerinden dolayı çok memnun olduklarını, ecdadlarımızın destan yazdığı topraklarda bulunmanın çok mutluluk verici olduğunu belirtmişler, İl Emniyet Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkürlerini iletmişlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here