Gaziantep patlamasında ağır yaralanan, damat Nurettin Akdoğan’;ın annesi Muhbet Akdoğan Sputnik’;e konuştu. Kına yakıldığı esnada canlı bombayı gördüğünü ve canlı bombanın çocuk olmadığını söyleyen Akdoğan, canlı canlı bombayı görmesi ve bağırması üzerine canlı bombanın kendini patlattığını söyledi. Canlı bombanın çocuk olmadğını vurgulayan Akdoğan, canlı bombanın genç biri olduğunu söyledi.
ANNE AKDOĞAN, YÜZÜNDEKİ VE BACAĞINDAKİ YARALARDAN DOLAYI TEDAVİ GÖRÜYOR
Gaziantep’;teki bombalı saldırıda, canlı bombanın çocuk olduğu yönünde çıkan haberleri reddeden anne Akdoğan, Özel Akademi Hastanesi’;ne sol bacağı ve yüzünden tedavi görüyor. Nurettin Akdoğan’;ın annesi 43 yaşındaki Muhbet Akdoğan, hastanede Sputnik’;e olay gecesini anlattı.
‘;CANLI BOMBA BENİM ONU FARK ETTİĞİMİ ANLAYINCA KENDİNİ PATLATTI’;
Olay gecesini üzüntüyle anlatan Muhbet Akdoğan,”İçim yanıyor. Perişan olduk. Başımıza aillemizin üzerine büyük bir felaket geldi. Düğünde halay çekiyorduk. Ben de ablamı arıyordum o an. O an olay zamanında üzerinde bombalı yelek olan birini gördüm. Ben hemen etrafa büyük bir korkuyla bağırarak, canlı bombanın aramızda olduğunu dedim. Canlı bomba, benim onu fark ettiğimi anlayınca soğukkanlı bir şekilde kalabalığın arasına karıştı. Bir kaç saniye geçmeden büyük bir patlama oldu. Ondan sonra etraf ceset ve yaralılarla doldu. Ben de yaralanmıştım. Beni hastaneye götürdüler. Ailemizden çok sayıda kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.”
Gaziantep’;in merkez Şahinbey İlçesi’;ne bağlı Akdere Mahallesi’;nde 20 Ağustos Cumartesi gecesi saat 22:40′;ta Siirt Pervarililerin düğününde meydana gelen canlı bombalı saldırıda, 29′;u çocuk, 54 kişi hayatını kaybetti. Bombalı saldırıda yaralanan 24 kişinin tedavileri ise çeşitli hastanelerde sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here