Usta karikatürist Miralay’ın çizgisini görünce tebessüm etmemek elde değil.
Ulusal basına baktığımızda pek de umurlarında değildi bu olay. Düşünün ki bir ülkenin Ana Muhalefet Partisi’nin başkanı Müslümanların manevi kaynaklarından olan bir semtte, ülkeyi karanlığa götürecek mizansen bir haber yapılmasını istiyor. Sözüm ona gazeteci(!)yi arıyor ve mizansen bir haber yapılmasını bizzat istiyor.
Yahu bırakalım gülümsemeyi de dehşet verici bir düşünce bu. “Bir siyasal parti liderinin bu kadar gözü kararırmış demek ki” demeden duramıyor insan.
Odatv iddianamesinin ek delil klasörleri ortaya çıkınca vahim, bir o kadar da talihsiz; Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin`in, Nedim Şener`e sipariş ettiği haberi görme şansına sahip olduk. Nedim Şener bir de Üstad diyor Kılıçdaroğlu’na.
 Bir siyasal partinin lideri şu anda bu adam. Ana Muhalefet Partisinin lideri bu adam. “Eyüp`te bir kız bir oğlan yan yana yani nişanlı evlenecekler gidip bir lokantada oturuyorlar yemek yemeye, garson geliyor burada yan yana oturamazsınız diyor.”diyor Kılıçtaroğlu. CHP’nin tescilli gazetecisi, yandaş gazetecisi Şener balıklama dalıyor: “Allah, hangi şey isimleri var mı?”
İşte halka karşı sorumlu davranması gereken bir parti liderinin sorumsuzluğu: “ Var telefonu da var size attım oraya yani böyle bir bayan bir erkek gazeteci gidip böyle yemek söylese bakalım başlarına ne geliyor!”diyor.
Şener Kılıçtaroğlu’nu memnun ediyor: “ Evet neler geliyor di mi? Tamam, onu hallederim.”diyor.
Bir türlü aklım ermiyor. CHP tüm birimleriyle, parti başkanları, genel sekreterleri, milletvekilleriyle bu iddia edilen terör örgütüyle sıkı pıkı görünmekten hiç de çekinmiyorlar. Bunlar hakkında nasıl dava açılmaz, yardım ve yataklığa girmiyor mu bu?
Bahsettiğimiz konunun muhataplarından biri olan en azından biri, yani Şener`e yönelik iddianamede Ergenekon Silahlı Terör Örgütü“nün hiyerarşik yapısı içerisinde bulunduğu iddia ediliyor, örgütün amaç ve faaliyetleri doğrultusunda örgütsel doküman hazırlama amaçlı örgüte yardım ettiği söyleniyor. Şener`in “silahlı örgüte yardım etmek“ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. Bunlarla işbirliği yapan CHP, bu örgütün neresinde? Halk bunu bizzat merak ediyor. Bunlar sorumsuzca ve küstahça Müslümanları rencide etmeye devam mi edecek?
Bu küstahlar inançlı insanların manevî değerleriyle siyaset yapmaktan ne zaman vazgeçecekler ya da ne zaman bunlara dur denecek?
İslam bizim bizzat öz kültürümüzdür. Bütün kılcallarımıza kadar işlemiştir. Bunu yok etmeye çalışanlar bilmelidir ki bu asla onların dedikleri gibi olmayacak. Halkımız gerektiğinde gerektiği şekilde onlara tokatı indirecek.

06.10.2011

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here