Halkların Demokratik Partisi (HDP) il başkanlığında yapılan toplantıda aday adayları tanıtıldı. 5’i Kadın, 2’si Engelli olmak üzere toplamda 33 kişi aday adaylığı müracaatında bulundu. Celal Doğan’ın adaylığı ile ilgili sorulara İl Başkanı Karayılan, “ Bize ulaşan bir bilgi yok, dolayısıyla Celal Doğan da gündemimizde yok.”dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) il başkanlığında yapılan toplantıda aday adayları tanıtıldı. HDP  İl eş başkanı Mehmet Karayılan, “ Şu anda Gaziantep’te 33 Türkiye genelinde ise yoğun bir başvuru trafiği var. Bu Yyğunluk gösteriyor ki parti olarak biz Türkiye’de alternatif bir parti olduk” dedi.

Türkiye’de maalesef hep kelli felli adamların, parası olanların kendini mecliste temsil etme hakkı olduğunu söyleyen Karayılan,” Bizim aday adayların profiline baktığımızda tamamıyla hakların kendi iradesin farklılıkların kendi iradesini ortaya koyma açısından partimiz Türkiye’ye faklı bir tarz getirmiştir. Meclisteki çıkar çatışmalarını, kavgaları önleyebilmek için biz aynı zaman da kadının rengini meclise vererek, meclisin de kötü görüntüsünü değiştireceğiz.  Bu memlekette bir Ermeni, Süryani, kadın, gençlik arkasında şu kadar oy var hesaplarına düşmeden eşit temsiliyeti sağlamak için, her kesimden insanların mecliste kendini temsil etmesi için çalışacağız” dedi.

Eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan’ın HDP’den adaylığı ile ilgili soruya cevap veren Karayılan” Şuan için bize Celal Doğan ile ilgili bir bilgi gelmedi. HDP Gaziantep il yönetimi ve seçim koordinasyonu olarak Celal Doğan ismi gündemimizde yok. Genel Merkez yönetiminden de Celal Doğan ile ilgili bir bilgi almış değiliz” dedi.

HDP’ den aday adayı olan isimler şu şekilde açıklandı:

Berivan Özpolat Şimşek, Dilek Büyükkaya, Fatoş Çetinkaya, Gülseren Kocaer, Yurdanur Mutlu, Adulhakim Yılmazsoy, Abdullah Demiştaş, Ali Karayılan, Ayhan Polat, Bekir Bozbay, Cezayir Bozan, Emre Yücel, Hasan Sarı, İsmail Alp, Lami Çiçek, Mahmut Fermanoğlu, Mahmut Toğrul, Mehmet Beşir Güney, Mehmet Nur Denek, Mehmet Satan, Müslüm Uzun, Necdet Keklik, Osman Demirci, Recai Yılmaz, Salih Şahin, Selahattin Karagöz, Ümit Kurt, Yusuf Güler, Yusuf Turunç, Şahap Yıldırım, Mehmet Demir, Mecit Bozkurt ve Yusuf Bilgiç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here