Geçtiğimiz gün, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’yi ziyaret ettik. Ziyaret oldukça sıcak bir ortamda geçti.

DSC06648

Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Fatih Tamer, hizmet ve projelerini anlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay arasında imzalanan protokolü hatırlattı.

DSC06641

Bu protokol çerçevesinde Milli Eğitim ile özellikle “bağımlılık” konusunda çalışmalar yapmak istediklerini söyledi. Gaziantep’ te nüfus sirkülasyonunun yoğun olduğunu ve özellikle gecekondu bölgelerinde uyuşturucuyla tanışma yaşının 11-12 lere kadar indiğini dile getirdi. Uyuşturucunun ucuz ve kolay erişilebilir bir madde haline gelmesinden çok rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

DSC06646

Milli Eğitim Müdürü Ekinci ise Milli Eğitim olarak Yeşilay’ın her türlü çalışmalarına katkı sağlayacaklarını ve gençlerimizin kötü alışkanlıklarla tanışmamaları için önleyici hizmetlere ağırlık verilmesi gerektiğini anlattı. Kurum olarak ayağı yere basan projelere destek vermekten geri durmayacaklarını ve bu konuda Yeşilay’a çok iş düştüğünü dile getirdi.

DSC06645

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileriyle ve hatıra fotoğraflarıyla  sona erdi.

 

 

1 YORUM

  1. Hocam ilimize hoş geldin. Başarıyı ilimize getireceğinde şüphem yok. Yalnız bazı okulların öğretmenler odasında “dershane gerçeği” isimli bildir ve sanki afiş sergilenir gibi bir okula beş gazetenin gelmesi veliyi rahatsız ediyor. Öğretmenin gazetesi evine gitsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here