ekinci_tasidigi_yukun_farkinda_olmayanlarla_devam_edemem

 

Celaattin Ekinci, “Bizim için bütün fikirler, tüm kesimlerin bu konuda söyleyeceği şeyler önemli. Hiç bir fikri heba etmeyeceğiz, mutlaka değerlendireceğiz” dedi. Ekinci, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Milli Eğitim’de Atama Yönetmeliğinde yapılacak değişiklikle ilgili yasayı imzalaması halinde 4 yılı dolduran okul müdürlerinin görevinin sona ereceğini, artık taşıdığı yükün farkında olmayanlarla yollarını ayıracaklarını da söyledi.

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Celalettin Ekinci, Kanal 5’te Canlı Yayın Son Nokta’nın konuğu oldu. Ekinci, Gaziantep’te yaşanan sorunun bütün illerdeki eğitim sorunuyla farkı olmadığını belirterek, tüm kesimlerle el birliği içinde bu sorunu çözeceklerini söyledi.

Özelliklerine kendisine eğitim sorunuyla ilk olarak ‘veliler ilgisiz’ denildiğini söyleyen Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Bizim velilerimiz bu noktada üzerine düşeni yapıyor mu? Biz eğitim camiası olarak üzerimize düşeni yapıyor muyuz, benim üzerinde duracağım en önemli konu bu. Gaziantep’i çok avantajlı il olarak görüyorum, bana söylenen olumsuzlukları bir olumsuzluk olarak görmüyorum. Çok kısa süre içerisinde o ‘eğitimde sonuncuyuz’ algısının değişeceğine inanıyorum. Hatta sözüne de verebilirim yani, çünkü ben kendime de Gaziantep’e de güveniyorum. Çünkü insanlarda büyük beklenti var. Gaziantep’te gittiğim her toplantıda konuşmacıların ilk kelimesi konu eğitim olmadığı halde mutlaka eğitim oluyor. Bu kadar toplumsal mutabakatın olduğu bir kentte bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu bir vebaldir ve bu vebalin ağırlığını da üzerimde hissediyorum ve bunun da gereğini yapacağım” diye konuştu.

BENİM BİR FİKRİM VAR DİYENE KAPIMIZ AÇIK

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kapısının herkese açık olduğunu vurgulayan İl Müdürü Ekinci, “Ben bir şey yapmak istiyorum diyen herkese kapımız açık, ona yardımcı olacağız. Benim bir fikrim var diyene de kapımız açık. Oturacağız, konuşacağız, tartışacağız. Hiç kimsenin fikrini heba etmeyeceğiz. Yani iletişim kanalların bizim sürekli açık tutmamız gerekiyor. Müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul idarecileri, okulun temizliğinde görevli arkadaşlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum kuruluşlarının söyleyeceği her şey bizim için önemli ve değerlidir” şeklinde konuştu.

4 YILIN DOLDURAN OKUL MÜDÜRLERİNİN GÖREVİ SONA ERECEK

Milli Eğitim Müdürü olarak başarılı olmaya geldiğini, ekibinin de başarılı olması gerektiğini söyleyen Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Ekinci, Milli Eğitim’de atama yönetmeliğinde yapılan değişiklikle ilgili yasanın Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylanması halinde bir okulda 4 yıl ve daha fazla müdürlük yapan idarecilerin görevinin Haziran ayında sona ereceğini hatırlattı.

Kendi ekibinin mutlaka başarılı olmasını istediğini, taşıdığı yükün farkında olması gerektiğini vurgulayan Ekinci, “İnsan size çocuğunu emanet ediyor. Bu emanetin farkında olmamız gerekiyor. Bu gücü kendinde görebilen arkadaşlarımızla biz yola devam edeceğiz, bu gücü kendinde görmeyen arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz, bu gücü kendinde göremeyenlerle helalleşerek yolumuzu ayıracağız. Açık ve net söylüyorum. Bu vebali taşımayan arkadaşlarla ben devam edemem. Bir okulda 2 bin-3 bin öğrenci var. Bu öğrenciler o okuldaki idarecilere teslim edilmiş. Bu arkadaşımın o emaneti taşıması gerekiyor. Başarısızlıktan dolayı da yollarımızı ayıracağımız arkadaşlar var, bu arkadaşlarımız da kusura bakmasınlar, bir vebal var çünkü. Bu bir tasarruf olacak” değerlendirmesini yaptı.

MÜDÜR YARDIMCILARI VE ŞUBE MÜDÜRLERİNİN DURUMU

Yasanın onaylanması halinde Gaziantep Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile şube müdürlerinin de görevinin sona ereceğine dikkat çeken Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Tabi kendimize yeni bir ekip kuracağız. Bu ekibin içinde görevi sona eren müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin olup olmayacağı konusunda henüz onlarla ilgili bir çalışma yapmadık. Sonra bir değerlendirme yapacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here