Yeni Dünya Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Ahmet Çelik

Çelik Yaptığı açıklamada, “Ekonomik istikrar için, Büyük yatırımların devamı için, mazlum coğrafyalara uzatılan şefkat eli için, Türkiye üzerinde oynayan oyunların bozulması için, Koalisyonlara mahkum olmamak için, hantal bürokrasiden kurtulmak için, Biz bu anayasa değişikliği paketini desteklediğimizi ve halkoylamasında ‘EVET’ oyu vereceğimizi kamu oyuna ilan ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

“KAMU OYUNA İLAN EDİYORUZ”

Yeni Dünya Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Ahmet Çelik 16 Nisanda yapılacak olan referandumda evet oyu kullanacaklarını ifade ede etti. Çelik, “Devlet içerisindeki şer odakların kadrolaşmasını engellediğini ümit ederek şimdi söz halkın diyoruz. Ekonomik istikrar için, Büyük yatırımların devamı için, Mazlum coğrafyalara uzatılan şefkat eli için, Türkiye üzerinde oynayan oyunların bozulması için, Koalisyonlara mahkum olmamak için, Hantal Bürokrasiden kurtulmak için , Biz bu anayasa değişikliği paketini desteklediğimizi ve halkoylamasında ‘EVET’ oyu vereceğimizi kamu oyuna ilan ediyoruz.” dedi.

“ÜLKEMİZİN HER ALAN DAHA İLERLEME KAYDEDECEĞİ BİR ANAYASA HAZIRLANMIŞTIR”

Çelik, neden evet oyu kullanacaklarını, “Ülkemizde bir daha böyle darbe girişimlerinin olmaması için, güçlü bir Türkiye için, istikrar için , istikbal için, istiklal için, huzur ve güveni için ,mazlumun umudu olan bir Türkiye için Önümüze bir fırsat gelmiştir. Bu fırsatı inşallah 16 Nisanda büyük bir çoğunlukla evet diyerek ülkemizin 2023 hedeflere doğrultusunda ilerlemeliyiz. Şimdiye kadar yönetildiğimiz Anayasa 1982 darbe anayasasıdır. İlk defa önümüze daha çok yönetim alanında Mecliste AK Parti ve MHP’nin uzlaşarak hazırlamış oldukları sivil bir anayasa hazırlayarak ülkemizin her alan daha ilerleme kaydedeceği bir anayasa hazırlanmıştır. Inşallah 17 Nisan sabahında yöneticilerimizin halktan aldığı güçle 2023 ve 2071 hedeflerine hızla yürüyecektir. Meclisten geçen bu anayasa kesinlikle bir rejim değişikliği değil bir sistem değişikliğidir. Bu değişikliği istemeyen gruplara baktığımızda CHP,HDP gibi siyasi partiler ,AB,ABD, Siyonizm gibi dış güçler, FETÖ,PYD,PKKDHKP-C, DAİŞ gibi terror örgütleri karşı çıkmaktadır. Bu sistem değişikliği onaylandığında birçok konuda uzlaşı hakim olacak, yönetimde koalisyon hükümeti, sıksık hükümet değişikliği ve kaoslar olmayacak .aksine ülkeyi huzur, güven, istikrar gelecek, 5 yıl seçim kaygısı olmayacak, ülkeye yatırım gelecek , yargı bağımsız ve tarafsız olacak , hızlı karar alınacak ve yönetimde iki başlılık olmayacak ,Tek millet ,tek devlet, tek bayrak, tek vatan olacaktır. Gelişmiş ülkelere baktığımızda bir çok ülke başkanlık ve ya yarı başkanlık sistemiyle yönetilmektedir. Biz de yapılan Türk Usulü Cumhurbaşkanı sistemi ülkemizin yapısına ve sistemine uygun olan bir sistemdir. Hayır cephesinin karşı çıkmış olduğu gibi yetki tekelde toplanmıyor. Aksine yasama yürütme ve yargı gibi kuvvetler ayrılığı bağımsız ve tarafsız bir şekilde görevlerini yapacaktır. Bu yasa geçtiğinde Meclis, kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak; bütçe kesin hesap kanun tekliflerini görüşmek ve Kabul etmek ;para basılmasına ve savaş ilanına karar vermek ; milletlerarası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulmak, Türkiye Büyük Millet Meclisine tam sayısının beşte üç çoğunluğunun kararı ile genel ve özel af ilanına karar vermek ve Anayasasının tam sayısının diğer maddelerinde öngörülen yetkileri kullanmak ve görevleri yerine getirmektir.” Sözleriyle anlattı.

“ÜLKEMİZİN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN YAPILAN BİR HAİN DARBE GİRİŞİMİDİR”

Ülkenin gelişmesinin şer odakları tarafından durdurulmak istendiğini dile getiren Çelik, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zaman dilimi içinde hassas dönemlerden geçmektedir. Gezi olayları,17-25 aralık darbe girişimi Cumhurbaşkanlığımıza karşı kurulan çeşitli kumpaslar, Parti kapatma davaları, komşu ülkelerle aramizda kriz oluşturma ve en sonunda 15 Temmuzda Cumhurbaşkanımızın nezdinde Ülkemizde kaos oluşturmak ve ülkeyi ele geçirmek için dış güçlerin taşeronu FETÖ teror örgütü tarafından darbe girişiminde bulunulmuştur. Ülkemiz üzerinde oyun kurmaya çalışan AB,ABS VE Siyonizm gibi ülkeleri içimizdeki; FETÖ,PKK,DAEŞ,PYD,DHKP-C gibi teror piyonlarını kullanarak ilerlemeye ve gelişmeye çalışan ülkemizi parçalamaya kalkmıştır. Ülkemizde daha öncede belirli zamanlarda darbeler ve darbe girişimleri yapıldı. Daha önce yapılan darbeler hukümete yönelik olmasına ragmen 15 Temmuz darbe girişimi ülkenin birliğine , istikrarına ve istikbaline yöneliktir. Ekonomi yönünden büyüyen büyüyen gelişen ülkemizin önünü kesmek için yapılan bir hain darbe girişimidir. Ülkemizin durumuna baktığımızda istikrarı sağlanmış IMF’ye borç verir konum geçmiş, kişi başına 10 bin dolar milli gelir seviyesine ulaşılmış, yabancı ülkelerden sermaye akışı başlamış, Turizm açısından tercih edilen konuma gelmiş, terörü bitirme ortasında büyük mesafeler kat edilmiştir. Aynı zamanda sağlıkta, eğitimde, ekonomide, ulaşımda ve savunma sanayinde büyük mesafeler kat etmişken bunları görmezden gelerek hain darbe girişimde bulunmuştur.

Özgürlük ve eşitlik alanında başörtü sorunu çözülmüş, üniversitelere girişte kat sayı problem kaldırılmış, inanç bakımından insanlar daha rahat ve özgürce yaşama hakkına sahip olmuşken, kardeşlik ve dayanışma tesis edilmişken bunlardan rahatsız olan dış güçler, ülkenin her kademesinde yer alan FETÖ Terör örgütü mensupları Pensilvan ya’daki hainin talimatıyla ülkemizi savunmak için aldığımız uçak ve silahlarla kendi vatandaşımızı bombalayarak ve kurşunlayarak birçok vatandaşımızı şehit ederek binlerce vatandaşımızı da gazi ettiler.” Şeklinde ifadeler kullandı.

İSLAM ÜLKELERİNİN VE MAZLUMLARIN UMUDU

Dış güçlerin amacının mazlumların umudu haline gelen Türkiye’yi parçalamak olduğunu söyleyen Çelik, “Dış güçler bu oyunları kurarken asıl amaçları gelişen, büyüyen ve İslam Ülkelerinin ve mazlumların umudu konumuna gelen Türkiye’yi parçalamak ve yok etmektir. Onların hesap edemedikleri bir şey vardı; onlar plan yaparken, yüce Yaradan’ın da bir planı olduğunu ve imanlı ülkesini seven kahraman vatandaşlarımızı hesaba katmadılar. Milletin vergisiyle alınan silah ve uçakları, devletin maaşını alan hainler, Milletin parasıyla yapılan kutsal TBMM bombalama cesaretini göstermiştir. Hamdolsun; Aziz Milletimiz Çanakkale de kurtuluş savaşında Topyekun Düşmana karşı ülkesini nasıl savunmuşsa, 15 Temmuz Darbe girişiminde de aynı ruh ve şuurla FETÖ darbe girişimini engellemiştir.” İfadelerini kullandı.

 

AHMET YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here