AK Parti iktidarından bu yana devletin bütün imkanlarını sonuna kadar kullanan cemaatin, hükümetle girdiği kavga neticesinde büyük yaralar alacağı bekleniyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda gündem dışı gündeme alınan bir tahsis daha iptal edildi.Meclis toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Asım Güzelbey döneminde Cemaate yakınlığı ile bilinen Zirve Üniversitesi’ne kiralanan Alleben Göleti’nin bir kısmının kiralama tahsisi oy birliği ile kaldırılırken, yine Güzelbey döneminde yine cemaat’in kuruluşlarından olan Çınar Der’e tahsis edilen Cemil Cahit Güzelbey ve Muammer Aksoy Kütüphanesi’nin tahsisinin kaldırılması konusu da gündeme alındı.

Daha önceki dönemde Çınarder’e tahsisi yapılan iki kütüphanenin tahsisleri iptal edildi. Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Büyükşehir Belediye başkan vekili Osman Toprak; “Daha önce Çınarder’e tahsisi yapılan Cemil Cahit Güzelbey kütüphanesi ve Prof. Muammer Aksoy kütüphanesinin tahsisleri iptal edildi. Belediyemizin ihtiyacı olduğu sürece daha önce yapılan tahsisler iptal edilerek, belediyemiz bünyesine alınacak. Park içerisinde yer alan kafeteryalarında kullanacağı sınırlar belirlenecek. Onlarla ilgili düzenlemeler zaman içerisinde yapılacak” dedi

1 YORUM

  1. Zirve Ünversitesine verilen Eski Nizip yolu üzerindeki arazi (hayvancılık araştırma alanı nedense hayvancılık yapılan kırsal değil de merkeze 2 km lik yer) iptal edilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here