İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE’NİN OKUL ZİYARETİ.

FB_IMG_1458815002931
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, bugün Şahinbey İlçesi Münire Kemal Kınoğlu Ortaokulu ve ardından Hürriyet Ortaokulu’nu okulunu ziyaret etti.
Öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz daha sonra sınıfları ziyaret etti ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz: “Burada olmaktan mutluyum. Sanayide, ticarette ve ekonomide gelişmiş bir kent olan Gaziantep´i eğitimde de başarılı Türkiye ortalamasını yakalamış bir şehir yapma iddiasını taşıyoruz. Önceki yıllarda akademik göstergelerin iyileştirilmesine yönelik yapılan çalışmalara ilaveten yeni çalışmalar yapacağız. Bu konuda sizlerin alandan aktarmak istediklerini dinleyeceğiz. Neler yapabileceğimizi konuşacağız. Eğitim öğretimin olmazsa olmaz unsuru olan velilerimizi ilgilerini çekecekleri programlarla okullarımızda buluşturacağız.

FB_IMG_1458814988994

Yaklaşmakta olan TEOG ve LYS’de başarımızı artırmak amacıyla destekleme ve yetiştirme kurslarına ve kurslardaki kazanımlara ağırlık vereceğiz. Özellikle haftalık kazanım testlerini ve yayınlanan seviye tespit sınavlarına katılımı arttırıp, değerlendirme sonuçlarındaki geri bildirimi mutlaka yapacağız. Özellikle yeni EBA’daki, binlerce ders materyalini kullanma konusunda özen göstereceğiz. Fatih Projesi’yle eğitimde fırsat eşitliğinin yakalanmıştır. Eğitimde geleceğe açılan kapı olarak gördüğümüz Fatih Projesi’nin her anlamda öğrencilerimize ve öğretmenlerimize katkı sağlayacağı unutulmamalıdır. Biz eğitimcilerin görevi milli ve manevi değerlerimize saygılı ,yaşadığı toplumla barışık, gelecekle ilgili büyük hedefleri olan başarılı ve ahlaklı nesiller yetiştirmektir.

  1. Bu anlayış ile ilimizin, siz değerli meslektaşlarımın katkılarıyla hak ettiği noktaya ulaşacağına inanıyoruz.” dedi. Daha sonra öğretmenlerin sorunlarını ve önerilerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, sınıfları ziyaret ettikten sonra ziyaretlerini sonlandırdı.

1 YORUM

  1. Hocam aman makamlara gelmek için önceki müdür tarafında dernek kurdurulan ekibe dikkat. Bunlar hiç bir yerde tutunamayan tatlı su balıkları ele avuca sığmazlar makam için. Makama gelmeyi beceri ile değil yalakalıkla sananlar. Emaneti ehline veriniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here