2016-04-08-sahinbey-meclisi-hareketli-gecti-Şahinbey Belediye meclis toplantısı Cuma Güzel başkanlığında yapıldı. 18 gündem maddesi görüşüldüğü meclis toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na söylediği sözler tartışma konusu oldu.

Şahinbey Belediyesi 2015 yılı faaliyet raporu görüşüldü. CHP Grubu adına faaliyet raporuyla ilgili söz alan Yılmaz Kireç, “Bilgi edinmede sıkıntı var. Belediye meclis üyeleri dahil bilgi edinmede bile problem yaşıyor. Kavaklık’ta 13 yıldan beri iktidardasınız. 6 daireli binaları yıktınız, stüdyo daire yaptınız. Ancak akşamları kaldırımlar bile araç dolu. Park yerini yapmadınız. Bunun sorumlusu sizsiniz. Bu kadar reklama girdik, hazırmısınız. Gastronomi şehirler ağına girdik. Yarın gelen turiste yemek sunabilecek misiniz? Okullarla ilgili söylemekten dilimizde tül bitti. Kişi başına düşen yatak sayısı resmi hastanelerde 606 kişiye bir yatak, özel hastanelerde 599 kişiye bir yatak düşüyor. Oysa Türkiye’deki ortalama 388 kişiye bir yatak düşmektedir. Bu da sağlık alanında ilçemizin yetersiz olduğunu göstermektedir” dedi.

Cuma Güzel, “Hastane konusunda bize teşekkür etmelisiniz. Başkanım Perilikaya’daki arsayı kamulaştırdı, hastane yapımına başladık” dedi.

Mehmet Durdu Yetkinşekerci, gastnomi konusunda bütün hazırlıklarımız tamam. İki üniversite ile işbirliği, lokantalarımızın hazırlıkları tamam, altyapımız hazır, Gaziantep’in turizm alanında kurtuluşu bu alandan olacak. Misafirlerimizi ağırlayacağız,yemeklerimizi yedireceğiz” dedi.

Birol Ülger ise konuşmasında, “İki yılı sizinle birlikte doldurduk. Şahinbey’i güzelleştirmek adına güzel işler yaptık, başardık. Vatandaşımız memnun. Vatandaşımızın belediye başkanımızın çalışmalarından, meclisin çalışmalarından memnun. Yapıcı eleştirilerinizden memnunum. Kaynak bulunup hizmet yapılacak” dedi. 2015 yılı faaliyet raporuna CHP’liler ret oyu verirken, MHP’li üye ise evet oyu verdi.

TAHMAZOĞLU’NU KINIYORUM

Hasan Şencan gündem dışı söz aldı. Karaman’daki vakıfta olan çocuklara taciz olayını hatırlatarak, bu konudaki gelişmeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı 45 çocuğa tacizi bu kadar önemsemeyip, Kılıçdaroğlu’nun Muammer Güler’in Reza Sarraf için seni korurum anlamında önüne yatarım ifadesini kullandığını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun twitter aracılığıyla Kılıçdaroğlu’na hakaret etmesini kınıyorum” dedi.

ÜZÜCÜ:KILIÇDAROĞLU’NU KINIYORUM

Filiz Üzücü, “Ben burada bir ana olarak konuşuyorum. Bu gibi konuların dinimizce de kültürümüzce de fazla konuşulması doğru değildir. Siyasette çocukların, hanımların konu edilmemesi, hiç bir kadına hakaret edilmemesi lazım. 13 yıldan beri temiz seviyeli bir siyaset yaptık. Bir kadın olan bakana hakaret doğru değildir. Bir bayana bu şekilde hakaret edilmesini kınıyorum” dedi.

ŞENCAN:45 ÇOCUĞA TACİZİ KINAMADINIZ

Hasan Şencan, “45 çocuğa tacizi kınamadınız, bakana söylenen sözü, anlamanız gereken şekilde anlamayıp dilinize tutanak yaptınız” dedi.

 

Meclis dağılırken, Şencan Vakıf Demir’e doğru yönelip, “Konuşmak istiyorsan mikrofondan konuş” deyince, meclis karıştı. Diğer meclis üyeleri olayın büyümesini engellediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here