CHP Gaziantep Milletvekili Adaylarını nazar değmesin diye tütsüleyerek tanıttı.  Kalender Plaza’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ, Ali Peri, Ali Sayın, Erdal Geçit, Selim Karahan, Miray Çankaya Bulut, Mustafa Aslan, Hakan Korkmaz, Merve Altınbaş, Semra Harman ve Ahmet Şahin hazır bulundu. Alkışlarla salona giren adayların başında nazar değmesin diye tütsü (üzerlik) yakıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’dan canlı telefon bağlantısı yaptığı aday tanıtım toplantısında konuşan İl Başkanı Sait Köse, iktidara talip olduklarını belirterek, “Bugüne kadar belkide hiçbir siyasi parti, hiçbir seçmen Türkiye’nin sorunlarına bu kadar hakim, çözümlerini hazırlamış olarak seçime girmemiştir. Biz CHP olarak hazırız, programlarımız kadrolarımız hazır” dedi.

ADAYLAR ALKIŞLARLA SALONA GİRDİLER

Kalender Plaza’da yapılan aday tanıtım toplantısına milletvekili adaylarının yanısıra, listeye giremeyen çok sayıda aday adayı ve partili katıldı. Adaylar salona alkışlarla girdi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 19 Nisan’da yaptığı seçim bildirgesinden önemli başlıklar sunuldu.

TÜRKİYE’Yİ KURTARMAK İÇİN İKTİDARA TALİBİZ

CHP İl Başkanı Sait Köse, her yerde omuz omuza yorulmadan, bölünmeden yaşanacak bir Türkiye sizlerin eseri olacaktır. Yoksulluğu kader diye dayatanlar, taşeron işçiliği yaygınlaştırarak, insanları kredi kartı tuzağına düşürenler, emeklisini aldığı aylıkla geçinemeyen duruma sokanlardan Türkiye’yi kurtarmak için iktidara talibiz. Esnaf, orta ve büyük işletmelerih, emeklinin, çiftçinin sorunlarını çözmek ve daha insanca yaşamak için iktidara talibiz.

KADINA ŞİDDET YÜZDE 1400 ARTTI

Türkiye’de yüzbinlerce öğretmenin atamasının yapılmadığını, 6 milyon 200 bin işsiziyle dünya rekoru kırdığımızı belirten Sait Köse, “Örgütlü toplum istemeyen, iş güvenlik yasasıyla işvereni koruyan, madende ölenler için ‘fıtratında var’ diyen, 13 yılda kadına şiddetin yüzde 1400 arttığı, kadın evde otursun diyen zihniyete karşıyız. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğiz diye geldiler bir numaralı isimleri aldatıldık diyerek işin içinden çıktı. Ama çıkmadı, çıkamaz. CHP iktidarında hesap sorulmayacak hiç bir suç kalmayacak. Bunların 3Y’lerinde de bir eksiklik var. O da yalan” diye konuştu.

DERTLERİN VE SIKINTILARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

Engellilerin sorunlarını, çocuk istismarını, esnafın, yaşlıların, çiftçilerin sorunlarını, çevre sorunlarını, tüketici, üretici sorunlarını, turizmcilerin, sanatçıların emeklinin sorunlarını çözmek için iktidara yürüdüklerini dile getiren Köse, “Ayrımcılık, kutuplaşma, adaletsizlik, hukuksuzluk, vicdansızlık, eşitsizlik, sevgisizlik, saygısızlık, kabadayılık, kadına şiddet, kincilik, hoşgörüsüzlük, zorbalık ve yolsuzluklar CHP iktidarında bitecek. Türkiye’yi yaşanmaz bir ülke haline getirenlerin neden olduğu tüm dertlerin ve sıkıntıların kökünü kazıyacağız” dedi.

HEPİMİZİN ESERİ OLACAK

‘Biz CHP olarak hazırız, programlarımız kadrolarımız hazır’ diyen Köse, “Bugüne kadar belkide hiçbir siyasi parti, hiçbir seçmen Türkiye’nin sorunlarına hakim, çözümlerini hazırlamış olarak seçime girmemiştir. Bir ve birlik olalım, kuşku duymadan, üşenmeden, yorulmadan, bölünmeden, birbirimize tutunarak, milletin partisi CHP’yi iktidara getirelim. Yaşanacak bir Türkiye hepinizin eseri olacaktır” dedi. 

KILIÇDAROĞLU, ALMANYA’DAN ARADI

İl Başkanının konuşmasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Almanya’dan canlı telefon bağlantısıyla partililere seslendi. Kılıçdaroğlu, “Yaşanacak bir Türkiye’yi el birliği ile kuracağız. Hepinize yürek dolusu selam ve saygılar” dedi.

ADAYLARA TÜTSÜ YAKILDI

Yeni yüzlerin ağırlıkta olduğu salonda gençler sık sık Başbakan Kemal, El ele kol kola iktidar sloganları attı.

Aday tanıtımından önce adayların başında nazar değmesin diye tütsü (üzerlik) yakıldı.

HALAY ÇEKTİLER

Daha sonra son sıradan başlayarak milletvekili adayları davet edildi. Alkışlar arasında yerlerini alan adaylar il başkanının da katılımıyla salonu selamladı. Aday tanıtımının ardından canlı müzik eşliğinde partililer gönüllerince eğlendi.

Meral KINACILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here