5404

CHP, genel seçimlere kısa bir zaman kala, olası bir yenilgiye kılıf ve bahanenin yansıra algı operasyonu yapmaya başladı.

CHP Milletvekili Mehmet Şeker, “Vatandaş bu seçim sonuçlarının doğru olduğuna inanmak zorunda, eğer hırsızlık yaptıklarını öğrenirsek, Dünya’yı da, Gaziantep’i de onlara dar ederiz . Gezi olayları yanında hiç kalır“ dedi.

 CHP İl Başkanı M. Sait Köse ise ,” Doktorunu, memurunu her fırsatta eleştirip, vatandaşın önüne atan iktidar bu şiddet olaylarının baş sorumlusudur. “ dedi. CHP İl Başkanı M. Sait Köse, CHP Seçim koordinasyon merkezinde  haftalık değerlendirme toplantısını yaptı. Milletvekili adayları ve partililerin katıldığı toplantı da gündemdeki konular değerlendirildi.

 

Sağlıkta şiddet ne zaman son bulacak?

CHP İl Başkanı Köse; “Samsun’daki doktorumuzu toprağa verdiğimiz gün, Gaziantep’te görevi başındaki doktor ve 2 güvenlik görevlisi, bir hasta yakını tarafından darp edildi. Doktorunu, memurunu her fırsatta eleştirip, vatandaşın önüne atan iktidar bu şiddet olaylarının baş sorumlusudur.

Bakın sağlık bakanı Müezzin oğlu ne diyor: “ Toplumun hemen hemen tüm kesimlerinde yaşandığı gibi sağlıkta da  maalesef bu tür üzücü olaylarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyorum.” Sağlık Bakanı toplumun her kesiminde şiddet olayı yaşandığını kabul ediyor.  Peki bunu kim çözecek? Almanya parlamentosu mu? 7 Haziran’dan sonra bu sorunu biz çözeceğiz”  dedi.

“Mahkeme kararını uygulayın yeter”

Sayın Şahin, su fiyatlarını düşürmek çok kolay diyen CHP İl Başkanı Köse;  “Sayın Fatma Şahin, Düzbağ Barajı projesi ile suyun daha ucuz olacağını açıklamış, Projenin 2016 Mayıs ayında tamamlanacağını söyleyen Şahin, bir bakıma su fiyatlarının düşmesi için 2016 tarihini vermiş.Halbuki Sayın Şahin, su fiyatlarını ucuzlatmak istiyorsa o günü beklemesine gerek yok. Çünkü mahkemenin aldığı bir karar zaten var. Mahkeme kararını uygularsa, suyun da fiyatını düşürmüş olur. Şimdi yapılması gereken mahkeme kararını uygulamak ve su fiyatlarını düşürmek, haksız alınan zam miktarlarını da geri ödemek. Biz haksız yere alınan su zammı bedellerini geri tahsil etmek için dilekçelerimizi yarın 11:00’de Gaski Genel Müdürlüğü’ne sunacağız. Yarın bütün vatandaşlarımızı da bekliyoruz. Vatandaşlarımıza hukukçularımız her konuda yardımcı olacaklar. Vatandaşlarımızı yarın saat 11:00’de Büyükşehir Belediyesi önüne bekliyoruz.” dedi.

“Kim istismar ediyor?”

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise “Suriyeliler konusu istismar ediliyor” şeklinde demeç veriyor diyen Köse; “Karkamış ilçesine sınır olan Suriye’nin Carablus kentindeki resmi binalar IŞİD militanları tarafından havaya uçuruldu. Cumartesi gününden itibaren patlatılmaya başlanan binalar nedeniyle Karkamış’ta bulunan 84 lojmanın kırılmayan camı kalmadı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise “Suriyeliler konusu istismar ediliyor” şeklinde demeç veriyor. Esnaf şikayetçi, işçi şikayetçi, kiracı şikayetçi, Karkamış’taki vatandaşım şikayetçi. Sayın Şimşek istismar diyor. Yorumu sizlere bırakıyorum. “ diye konuştu.

 

“Nedir bu  Dinazor hayranlığı?”

AKP iktidarının ve belediyelerinin hesapsız harcamalarına her geçen gün yeni şeyler ekleniyor.  Aylardır Ankara Belediyesi’nin dinazor maketleri kamuoyunda konuşuluyor, eleştiriliyor. Şahinbey Belediyesi de 956 bin TL’ye 19 adet dinazor maketi alımı için ihalesini yapmış. Yine çerez parası. İşte böyle çerez parası diye diye kaynaklar har vurup harman savruluyor. İlginçtir AKP döneminde bir belediye ne yaparsa, diğeri de yapmaya başladı. İşte örnek dinazor hayranlığı. Ankara yaptırdı, şimdi Şahinbey Belediyesi yaptırıyor.Şimdi Ankara’dan sonra Şahinbey’in dinazor aşkını duyunca, yine kimler zengin olacak demeden geçemiyor.” Dedi.

“Emekliler 2048’e kadar dişinizi sıkın”

CHP İl Başkanı Köse; “ Sayın Şimşek, Türkiye’de en fazla 5,5 milyon emekli olacağını söylüyor. Bu sene dağıtacağımız 160 milyar lirayı 5,5 milyona dağıtsak, 2 değil 12 ikramiye bile verebilirdik diyor.Bu ülkeyi 13 yıldır AKP iktidarının yönettiği gerçeğini bir tarafa bırakıp, hala sistemdeki sorunlardan bahsediyor. 13 yılda çözemediniz mi sorunları? Ülke yönetimini devraldıklarının üzerinden 13 sene geçmiş, hala enkaz edebiyatı yapmaya çalışıyorlar. Ama vatandaş bunları artık yemiyor.”dedi.

 

“Gaziantep’i dar ederiz”

CHP Seçim Koordinasyon Merkezinde yapılan basın toplantısında bir konuşma yapan CHP Milletvekili Mehmet Şeker; “Vatandaş bu seçim sonuçlarının doğru olduğuna inanmak zorunda, eğer hırsızlık yaptıklarını öğrenirsek, Dünya’yı da Gaziantep’i de onlara dar ederiz . Gezi olayları yanında hiç kalır“ dedi.

Şeker; “Seçimle ilgili hile yapacakları duyumlarını alıyoruz. Biz parti olarak gerekli tedbirleri aldık.Şehrin valisi, kaymakamı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri AKP’li adayların peşine düşmüş seçim çalışması yapıyor. Bu siyasi ahlaksızlıktır. Amanos Dağlarını deleceklermiş,bu her seçim öncesi yapılan bir çalışmadır. Bütçesi, palanı olmayan bu çalışmayı nasıl yapacaklar.” dedi. REFERANS

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here