15547665329.08.201592527gaziantepgunesCHP İl Yönetiminde 31 Ağustos’ta adeta istifa depremi yaşanması bekleniyor. Milletvekilliği aday adaylığına başvuru yapmak isteyen il yöneticilerinin 31 Ağustos’a kadar istifalarını vermeleri gerekirken, CHP’de şu ana kadar sadece İrfan Kaplan istifa etti.

İl Başkanı Akif Ekici’nin de istifa etmesi beklenen CHP İl yönetiminde 3 ismin daha milletvekilliği için istifa etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca, Akif Ekici’nin istifa etmesi durumunda CHP İl Başkanlığı’na Neşet Uçar’ın getirileceği konuşulmaya başlandı.

ÖN SEÇİM OLURSA İSTİFA EDECEK

Kısa bir süre önce teşkilatı toparlayarak ağabeylik görevini üstlenmesi için CHP Genel Merkezi tarafından Gaziantep İl Başkanı olarak atanan Akif Ekici’nin bu görevinden istifa etmesine kesin gözüyle bakılırken, Ekici de gazetemize yaptığı açıklamada, Gaziantep’te ön seçim yapılması kararı alınırsa il başkanlığından kesin olarak istifa edeceğini, ön seçim yapılmaması durumunda ise istifa etme konusunu bir kez daha düşüneceğini söyledi.

İSTİFALARA KESİN GÖZLE BAKILIYOR

CHP İl Yönetimi’nde yer alan isimlerden bazılarının 31 ağustos’a kadar istifa etmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Şu ana kadar CHP İl Yönetiminden sadece 1 kişi resmi olarak görevinden istifa etti ve milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapacağını açıkladı. İl Yönetiminden istifa eden İrfan Kaplan, aday adaylığı başvuru sürecinin başlamasını bekliyor.

KAPLAN ADAY ADAYI

İrfan Kaplan resmi olarak istifasını verirken, İl yönetiminde yer alan Naci Kılıç, Lütfü Demir ve Fethi Albayram’ın da istifa etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İSİMLER BUGÜN BASIN TOPLANTISINDA AÇIKLANACAK

Bugün CHP İl Başkanlığı’nda yapılacak olan basın toplantısı ile İl Başkanı Akif Ekici’nin ve il yöneticilerinden milletvekili aday adayı olmak isteyen isimlerin istifasını açıklaması bekleniyor.

‘ÖN SEÇİM İSTEĞİMİZİ BELİRTTİK’

Birkaç gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bizzat görüştüğünü ve Gaziantep teşkilatının mutlak surette ön seçim istediğini Genel Başkana ilettiğini dile getiren CHP İl Başkanı Akif Ekici, “Ön seçim olsun istiyoruz. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğümde Gaziantep’te herkesin ön seçim istediğini ve buna uyulması gerektiğini söyledim. Kendisi de bunu değerlendireceğini söyledi. 1-2 gün içinde bu konuda karar gelecektir. Şu ana kadar il yöneticilerimizden İrfan Kaplan istifasını verdi. Birkaç arkadaşımız da istifasını verecek şeklinde bize bilgi geldi, ama henüz resmi olarak istifa eden sadece bir arkadaşımız var” dedi.

KESİN İSTİFA ÖN SEÇİME BAĞLI

CHP Genel Merkezi’nin Gaziantep’te ön seçim yapma kararı alması durumunda kesin olarak istifa edeceğini söyleyen Ekici, “Benim istifa edip etmeyeceğim konusuna gelince; ben milletvekilli aday adayı olabilmek için istifa etmeyi düşünüyorum. Genel merkezimiz Gaziantep’te ön seçim yapmaya karar verirse İl Başkanlığından kesinlikle istifa edeceğim. Ancak genel merkezimiz Gaziantep’te ön seçim yapmazsa istifa edip etmeme konusunu kendi içimde bir kez daha masaya yatırıp etraflıca düşüneceğim. Ön seçim olmaması durumunda iyice düşünüp istifa edip etmeyeceğime kadar vereceğim. Ancak Gaziantep’te ön seçim yapılma kararı alınırsa en geç Pazartesi günü istifa edeceğim ve milletvekili aday adaylığı başvurumu yapacağım” ifadelerinde bulundu.

EKİCİ’NİN YERİNE UÇAR GELECEK

Ekici’nin istifa etmesi durumunda CHP İl Başkanlığı koltuğuna oturacak ismin kim olacağı da merak konusu olurken, CHP kulislerinde Neşet Uçar’ın İl Başkanlığına getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here