hali-fuari-tbmm-baskani-cicek-in-katilimiyla-acildi-1432554945

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ve Gaziantep Halıcılar Odası işbirliği ile Hannover Fairs Turkey Fuarcılık organizasyonunda gerçekleştirilen fuarın açılışını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek yaptı.

“SANAYİMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNU NİTELİKLİ ELEMANDIR”
TBMM Başkanı Cemil Çiçek konuşmasında, “Her işsizlik rakamları açıklandığında tartışma yaşıyoruz. Birçok yerde nitelikli elaman aranıyor. Sanayimizin en önemli sorunu nitelikli elemandır. 193 üniversitemiz oldu, bu sevindiricidir. Rakamlar bizi yanıltmasın, rakamlar her zaman kaliteye tekabül etmiyor. Kaliteli eğitim veremezsek sayılar sorunları çözmeye yetmez” dedi.
Bilgi üreten toplumla, bilgiyi kullanan toplum arasındaki makasın her geçen gün arttığını söyleyen Çiçek, “Başkalarının ürettiği bilgiyi kullanan değil, kendi ürettiklerimizi kullanma mecburiyetimiz var. O zaman birinci ligde olma şansımız var” ifadelerini kullandı.
Şu anda Türkiye’nin 17’nci büyük ekonomi olduğunu anımsatan Çiçek, Türkiye’nin 2023 yılında ilk 10 ülke içinde olmayı hedeflediğini, bunun için de daha çok çalışılması gerektiğini aktardı. Çiçek, “Hiç kimse kalkınmayı kestirme yollara bağlamasın. Bizim ne gazımız ne de petrolümüz var. İnce iğneyle kuyu kazarak ihracatımızı artıracağız. Türkiye ihracatla öne çıkacaktır. Geleceğe güvenle bakmak için geçmişte yaşananlara bakmamız lazım” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here