2014-04-25 21.26.50

Nizip Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu ‘’Her şeyin en güzelini O’ndan öğrendik’’ konulu kutlu doğum programı Peygamber aşığı Niziplilerin yoğun ilgi, alaka ve beğenisini kazandı.

Program, okul müdürü Ramazan TAHİROĞLU’nun açılış konuşmasıyla başladı. TAHİROĞLU konuşmasında İmam Hatip Okullarının önemi ve misyonu üzerinde durdu. İHO’ların çift kanatlı nesiller yetiştirme gayretinde olduklarını; ancak imanlı, inançlı ve şuurlu nesillerin galebe çalacağını, bunun için de İmam Hatip Okullarına sahip çıkılması ve desteklenmesi gerektiğini belirtti.

20140425_204536

Programda misafir olarak bulunan Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut ÇINAR ‘’ Peygamberimiz ve Samimiyet’’ konulu konuşmalarında; dinin samimiyet olduğunu, peygambere karşı samimi olmanın, O’nu her yönüyle kendimize örnek almamızla mümkün olacağını, Hz. Peygamberinde bir insan olduğunu ancak sıradan bir insan olmadığını, bizim için en güzel bir eş, bir baba, bir arkadaş, bir yoldaş, bir öğretmen, bir komutan ve bir devlet başkanı örneği olduğunu, hayat ve kulluk kalitemizin ancak O’na samimi bir ümmet olmamızla artacağını belirti. Doç. Dr. Mahmut ÇINAR konuşmalarını Hz. Peygamberimizin veda hutbesindeki mesajlarını özetleyerek; İslam’ın, Kur’an-ı Kerimin ve peygamberimizin sahih sünnetinin ümmetine bir emaneti olduğunu, tüm Müslümanların bu emanetlere sımsıkı sarılmaları gerektiğini aksi takdirde yıkımın kaçınılmaz olduğunu hatırlatarak tamamladı.

2014-04-25 21.00.48

Daha sonra öğrencilerin hazırladıkları bir birinden güzel ilahiler, oyunlar, şiirler, naatlar ve Kırk Hadis-i şerifler misafirlerle paylaşıldı. Bu paylaşımlar esnasında misafirlerin duygulu anlar yaşadıkları gözlendi ve imam hatipliler bol bol alkışlandı.

Program, öğrenciler arasında yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi, İlçe Müftüsü Yard. Doç. Dr. Mustafa GENÇ Hocamızın duası ve okul müdürü Ramazan TAHİROĞLU’nun programa emeği geçen okul öğretmen ve öğrencilerine, katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara ve davete icabet eden misafirlere teşekkür etmesiyle sona erdi.

20140425_204452

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here