ogrencilerden-ornek-proje-1450278651-18060096283

İlkokulu Müdürü Mehmet Fatih Yılmaz, “Okul öğrencilerinin yoğun ilgisi sonrasında kısa sürede 1500 kitap toplandı. Minik yüreklerin kitap sevgisi görülmeye değerdi” dedi.

Şehit Adem Yavuz İlkokulu öğrencileri kumbarada para değil kitap biriktiriyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın her okula bir kütüphane şartının getirmesinin ardından hareket geçen Şehit Adem Yavuz İlkokulu öğrencileri, evlerindeki fazla kitapları okullarına bağışlayarak örnek bir projeye imza attılar.

 

HEDEF 3 BİN KİTAP

Öğrencilerin desteğiyle toplanan kitaplar belirli aralıklarla toplanarak öğrencilerin seviyelerine göre sınıflandırıldıktan sonra kütüphanede öğrencilerin okuması için sunulacak. Okul müdürü Mehmet Fatih Yılmaz, proje ile bugüne kadar toplanan binlerce kitabı kütüphanelerinde sergileyeceğini söyledi. Yılmaz, öğrencilerin projeye büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Şuana kadar bin 500 kitap toplandığını kaydeden Müdür Yılmaz, hedeflerinin en az 3 bin kitap olduğunu vurguladı.

 

ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU

Şehit Adem Yavuz İlkokulunda yeni kurulan kütüphane için “Kitap Kumbarası” projesi yapıldı. Okul öğrencilerinin yoğun ilgisi sonrasında kısa sürede 1500 kitap toplandı. Minik yüreklerin kitap sevgisi görülmeye değerdi. Öğrencilerden Songül Baş, okullarının kütüphanesi için kitap bağışında bulunulmasına katkı sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, kampanyaya öğrencilerin büyük katkı sağladığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here