depresif-anneye-agresif-cocukGaziantep’te, doğuştan karaciğer yetmezliği hastası olan 7 yaşındaki Rahime İrem Arı, annesinin karaciğerinden nakledilen parça ile sağlığına kavuştu. Doğum gününde yoğun bakımdan çıkan küçük kız için ameliyat olduğu Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde doğum günü partisi düzenlendi.

Zabıta memuru 39 yaşındaki Sıtkı Arı ile akrabası olan 32 yaşındaki eşi Naile Arı’nın tek çocukları Rahime doğumundan kısa süre sonra rahatsızlanınca götürüldüğü hastanede karaciğer yetmezliği bulunduğu saptandı. Bunun üzerine ailesi tarafından Gaziantep Üniversitesi Organ Nakil Merkezi’ne götürülen Rahime İrem’in karaciğerinin iflas ettiği, akciğerlerinde ise enfeksiyon olduğu belirlendi. Bir süre Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Şamil Hızlı’nın kontrolünde kalan İrem’e, annesinin karaciğeirnden alınan parça, Organ Nakil Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Sacit Çoban, Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fahrettin Yıldız’ın gerçekleştirdiği operasyonla nakledildi.

DOĞUM GÜNÜNDE İYİLEŞTİ

30 Ocak günü ameliyat olan küçük kız doğum günü olan 3 Şubat’ta yoğun bakım ünitesinden çıktı. Tedavisine servis odasında devam edilen ve bugün taburcu edilen küçük kız için Organ Nakil Merkezi ekibi tarafından doğum günü partisi düzenlendi. Organ Nakil Merkezi’ndeki partiye; Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Levent Elbeyli, Genel Cerrahi Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Avni Gökalp, Prof. Dr. Mehmet Boşnak, Organ Nakil Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Sacit Çoban, Doç. Dr. Fahrettin Yıldız ile doktorlar ve küçük kızın yakınları katıldı.

Pastasını kesen Rahime İrem kendisine partiyi düzenleyenlere teşekkür etti. Küçük kızın doğum gününü kutlayan Rektör Yavuz Coşkun, ize Gaziantep ÜniversitesiOrgan Nakil Merkezi’nin bölge illeri ve yurt dışından gelen çok sayıda hastaya şifa verdiğini söyledi, Annesinin karaciğeriyle Hayat bulan küçük kıza yeni bir hayatın nasip olduğunu ifade eden Rektör Coşkun, İnşallah bundan sonra sağlıkla büyüyüp, nice doğum günü pastalarını kesecek dedi.

Operasyonu gerçekleştiren Organ Nakil Merkezi Sorumlusu Sacit Çoban, canlıdan çocuk nakli yapılan merkez sayısının Türkiye’de çok az olduğunu, bunlardan birini yapan Gaziantep Üniversitesi Hastanesi’nin başarılı bir ameliyata imza attığını anlatarak, Rahime’nin ameliyattan önce ciddi kaşıntıları, gece uyuyamama problemlerinin olmamasının yanı sıra, hem aile hem kendisinin rahatlaması, bunun da yoğun bakımdan tam doğum gününde çıkması ve kendi doğum günü pastasını kesip bizimle birlikte paylaşmasının mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

ESKİ RAHİME GİTTİ

Çocuklarının rahatsızlığı nedeniyle, son 7 yılın 5 yılını hastanelerde geçirdiklerini belirten Sıtkı ve Naile Arı ise, İrem’in yoğun bakımdan çıktığı günün gecesi uyuduğunu görünce saatlerce sevinç gözyaşı döktük. Çünkü,çocuğumuzun ilk kez rahat bir uyku çektiğini gördük. İrem ameliyattan sonra, ‘Evdeki bütün elbiselerimi çöpe atın. Çünkü, onlar beni kaşındırıyordu. Eski Rahime gitti, yenisi geldi’ dediğini duyunca gözyaşına boğulduk. Çok mutluyuz dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here