gaziantep-in-yoresel-urunleri-avrupa-ya-aciliyor-1428670819

Büyükşehir Belediyesi, YÜCİTA ve Metro Toptancı Market ile birlikte “Coğrafi İşaretler’de Uluslararası Son Gelişmeler, Yönetişim ve Gaziantep Deneyimi” konulu seminer düzenledi.

Zeugma Mozaik Müzesi Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere İtalya, Fransa ve Türkiye’den konunun uzmanları katıldı. Türkiye’nin yöresel ürünlerinin patent ve tescil konusunda hak ettiği yerin alınması gerektiği vurgulandı. 3 oturum şeklinde gerçekleşen seminere yoğun ilgi gösterildi.
Gaziantep adına önceki gün Cumhurbaşkanı’ndan “Marka Şehir” ödülünü aldıklarını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in hedefi olan bir şehir olduğunu söyledi. Yeni hedefler doğrultusunda ulusal alanda kentler yarışına girildiğini ve Gaziantep’in dünyanın 9’uncu Gastoroloji kenti yapmak istediklerini açıklayan Şahin, “Arkadaşlarımız Fransa’ya gidip yerinde incelemeler yaptı. Toprağımıza ve Anadolu ürünlerimize güveniyoruz. Gaziantep’i gastoroloji alanında hak ettiği yere getirmek istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here