Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında ‘Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği’ protokolü imzalandı. Mesleki ve teknik eğitimde meslek liselerinin yaygınlaştırılması amacıyla işbirliği yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği protokol imza törenine, Gaziantep Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Gür, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Gaziantep Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Abdullah Aksoy katıldı.
“AMACIMIZ, EĞİTİMDEKİ STANDARDI VE NİTELİĞİ ARTIRMAK”
Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Odası ile mesleki ve teknik eğitimlileri iş birliği protokollerini imzaladıklarını dile getiren Mete, “Mesleki eğitim ile ilgili özellikle milli eğitim bakanlığındaki teşkilat yasasındaki değişiklikler ile birlikte mesleki eğitimin önemi bir kat daha arttı. Bu anlamda da sektör ile işbirliği yapmanın çok önemli olduğunu gördük. Yaptığımız görüşmelerde bu işbirliğinin de Gaziantep gibi sanayi ve ticaret merkezi bir şehirde diğer paydaşlarla yapılmasını zorunluluğunu gördük.  Proje ile ilgili paylaşımlarımız olan Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Odası her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ettiler. Bu anlamda hazırlanmış işbirliği protokolü ile amacımız eğitimdeki standardı ve niteliği artırmak ayrıca Gaziantep’te farkındalığı hazırlamış bir protokoldür.” dedi.
“ÖNEMİNİ BİLİYORUZ”
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ise, “Eğitim toplam kaliteyle ilgilidir, anaokulundan üniversiteye kadar herkes kendi alanı içerisinde işbirliği oluşturmalı. Ortak akıl üreterek daha kaliteli eğitim nasıl verebiliriz, daha kaliteli ve aranan eleman yetiştirebiliriz diye ortak bir akılla bir araya geldik.  Teknik ve mesleki eğitimin önemini biliyoruz. Ortak akılla ortak bir platform kurduk, böylesi önemli bir protokole imza attık, şehrimiz için hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
“HEDEFLERİ OLAN BİR İLİ TEMSİL EDİYORUZ”
Gaziantep Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi,”Hedefleri olan bir ülkede yaşıyoruz. Hedefleri olan bir ili temsil ediyoruz. Biz ne kadar çok katma değerli ürünler üretirsek, ne kadar çok ihracat yapabilirsek ülkemize de o derece hizmet vermiş olacağız. İhracatta dünya devi ülkelerle mücadele etmenin yolunun kaliteli insanlardan geçtiğini biliyoruz. Kentimize ve ülkemize katma değer kazandırmak için çok önemli bir protokolün altına imzamızı atıyoruz.” şeklinde konuştu.
“VAR GÜCÜMÜZLE BU PROJENİN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Abdullah Aksoy, “Önümüzdeki yıl güzel bir eğitim vermiş olacağız. İnşallah yerel yönetimler olarak bizde Büyükşehir Belediyesi olarak var gücümüzle bu projenin destekçisi olacağız. Gaziantep sanayi şehridir, şu an 150 bin iş istihdamı açılan bir şehir. İnşallah hep beraber güzel işler başaracağız.” dedi.
Bilge Ülke GÜZEL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here