Bekir İrtegün’den açıklama geldi!

ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve serbest bırakılan Bekir İrtegün, bir açıklama yayınladı. Tecrübeli futbolcu kendi hakkında çıkan haberlerin ve yorumların kendisini çok incittiğini dile getirdi.
 Bekir İrtegün'den açıklama geldi!

 

Yazılı bir açıklama yapan Bekir İrtegün, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;
 

Kamuouyunun Bilgisine;
16 yılı geride bıraktığımız profesyonel futbol hayatımda, milli formayı her kademede terletmiş biri olarak, son günlerde hakkında çıkan haber ve yorumlar nedeniyle tarif edilemez bir üzüntü ve hayalkırıklığı yaşıyorum.
son derece hassas ve özverili olunması gereken, ülkemizin her bireyini yakından ilgilendiren bu sürece dair sessiz kalma niyetimi; gün be gün artan ve maalesef artık kabul edilemez bir “linç” haline dönüşen, en önemlisi benim üzerinden ailem ve sevdiklerimin yıptarılmasından duyduğum rahatsızlık ve çaresizlik nedeniyle askıya almak durumundayım.
Öyle ki; hakkımda herhangi bir adli işlem yapılmamışken avukatım aracılığı ile müşteki sıfatıyla savcılığa müracaatım oldu. Bu müraacat üzerine ifademin alınması istendi; ben de bizzat emniyete giderek soruları samimi bir şekilde cevapladım.
Daha sonra ise emniyet birimleriyle tekrar savcılığa gelerek, Savcılıkta da ifade verdim. Bildiğiniz üzere ifademin ardından da serbest bırakıldı.
Soruşturmanın gizliliği ve selameti  açısından içeriğe ilişkin bu noktada daha fazla bilgi vermem mümkün değil. Yine de ilerleyen süreçte kanunların izin verdiği ölçüde gerekli açıklamaları sizlerle paylaşırım.
Ayrıca, adımın, ülkemizin düzenini ve demokrasisini tehdit eden FETÖ terör örgütü ile anılması beni derinden yaralamıştır; biliyorum ki gerçeklerin ortaya çıkması için adli merciler üstün bir çaba sarfediyor.
Söyleyebileceklerim kısıtlı olsa da şunu gönül rahatlığıyla belirtmeliyim; Ben yanlış hiçbir şey yapmadım. Bu durumdan sonsuz rahatsızlık duyuyor ve açıkcası bunu hak etmiyorum…
Son olarak kariyerime dair de sizleri bilgilendirmek isterim.
Sürecin hassasiyeti nedeniyle, devam eden sözleşmemin karşılıklı feshi ve aynı şekilde diğer kulüplerden gelen teklifleri reddederek, etik ve ilkeli davranmaya son derece özen gösterdim.
Bu noktada, hayatını futboldan kazanan biri olarak, tek istediğim, sürecin bir an önce tamamlanması ve aktif futbol hayatıma kaldığım yerden devam edebilmektir. Milli değerlerine bağlı bir ailenin evladı olarak; yaşadığım bu büyük talihsizliği geride bırakmak, futbol kariyerim boyunca olduğu gibi yine sadece saha içindeki performansımla anılmak en büyük dileğim.
Hayatımda ilk kez yaşadığım, baş etmekte zorlandığım süreçte, samimiyetime güvenen ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkürü borç bilirim.
Ülke olarak çok hassas ve zor bir süreçten geçtiğimizin bilinciyle, kamuoyunu hiç olmaması gereken bir şekilde meşgul ettiğim için bir kez daha herkesten özür dilerim. Saygılarımla…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here