13123293_565772756916903_2541695527698466310_o

Terör ve Sınır güvenliği, Türkiye’nin en önemli gündemi…

Bir yanda Suriye’den atılan bombalarla sarsılan Kilis, öte yanda Hendek Operasyonları ve Türkiye’nin metropol şehirlerinde gerçekleştirilen intihar eylemleri.

Suriye ve Irak’ta devam eden siyasi istikrarsızlıklar ve iç savaş Türkiye’yi Güvenlik tehdidi ile karşı karşıya getirdi. Savaştan kaçan mülteci akınına karşı “açık kapı” politikası izleyen Türkiye, bir yandan insani yardım görevini yerine getirirken, bir yandan terör örgütlerinin ülkeye sızmasını engellemeye çalışıyor. IŞİD, PKK ve PYD gibi terör örgütleri Türkiye’de kanlı eylemlerle istikrarsızlık yaratmaya peşinde. Uluslararası konjonktürdeki değişmeler terör ve terörist kavramlarına farklı boyutlar kazandırıyor. Bu durum Türkiye’nin terörle mücadelede geleneksel yöntemlerin yanında, değişen dengelere karşı yeni stratejiler geliştirmesini zorunlu kılıyor.

Terör ve teröristle mücadelede yeni stratejiler neler olabilir? Terör örgütleri neyi hedefliyor? Bu örgütlerin arkasındaki gizli güçler kim? Özel harp dairesi eski komutanı, Terör ve Güvenlik stratejileri Uzmanı Mete Yarar’ın Bölgemiz için en öncelikli konular arasında yer alan Terör ve sınır güvenliğine ilişkin hususları ele alacağı Bölgesel Güvenlik Konferansı 11 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’de Şehitkamil Kültür ve Kongre merkezinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here