Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve AK Parti İl Başkanlığı’nın organizasyonun da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya gelen Gaziantep AK Parti Teşkilatı, Cumhurbaşkanlığı seçimler öncesinde birlik beraberlik mesajı verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, mübarek Ramazan ayında birlik, beraberlik ve de huzur içerisinde olduklarını söyledi. 12 yıldır alanlarda olduklarını ifade eden Şahin, “Ekmeğimizi suyumuzu paylaşıyoruz fakat en önemlisi sevgimizi ve de kardeşliğimizi büyütüyoruz. Makamımız ne olursa olsun, ismimizin önünde ne yazarsa yazsın asıl önemli olan bu ailenin bir mensubu olmak. Bu büyük ailenin 10 Ağustos’ta büyük bir sınavı var. Her bitiş bir başlangıçtır. Yine millet kendi başkanını kendi cumhurbaşkanını kendi elleriyle seçecek” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik ise, böyle güzel ve anlamlı bir günde kendilerini bir araya getiren İl Başkanı Ahmet Uzer ve ev sahipliği yapan Fatma Şahin’e teşekkür etti.  2010 yılı referandumunun yine bir Ramazan ayına denk geldiğini anımsatan Çelik, “Biliyorsunuz o 26 maddelik anayasa referandumuz eski Türkiye’yi yeni Türkiye yapacak kilometre taşının en önemlisiydi. Boykot ve şer ittifaklarına rağmen halkımız oyunu yeni Türkiye’den yana kullandı” dedi.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer de, 10 Ağustos’ta vatandaşların önemli bir seçim yapacağını anımsattı. Uzer, “İlk defa halkımız cumhurbaşkanını kendisi seçecek, bundan dolayı bütün hazırlıklarımız tamamlandı. Bugün de İnşallah bu çalışmalarımızın açılışını yapıyoruz. Bundan önceki seçimlerde hepimiz özverili bir şekilde çalıştık ve partimizin bayrağını her zaman en üst seviye de tuttuk. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de çalışıp her zamanki gibi başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here